poniedziałek, 25 września, 2023

Zagrali charytatywnie dla Tomasza Dziobka, byłego piłkarza Czarnych Jasło!

0
Zagrali charytatywnie dla Tomasza Dziobka, byłego piłkarza Czarnych Jasło!
Udostępnij:

Pięć tysięcy złotych, to kwota, którą udało się zebrać podczas dzisiejszego „trójmeczu”, rozegranego na stadionie przy ul. Śniadeckich. Pieniądze przekazane będą Tomaszowi Dziobkowi, byłemu piłkarzowi i trenerowi Czarnych Jasło, który w ubiegłym tygodniu uległ poważnemu wypadkowi.

30-letni Tomasz Dziobek, wychowanek klubu Nafta Jasło, występował m.in. w takich drużynach jak: Cracovia Kraków, Igloopol Dębica, Galicja Cisna, Stal Sanok czy Rzemieślnik Pilzno. W klubie Czarni Jasło grał w latach: 2001 – 2003 i 2008 – 2013, gdzie w 2008 roku został wybrany przez kibiców najlepszym biało-czarnym piłkarzem, otrzymując statuetkę ufundowaną przez Stowarzyszenie Sympatyków-Czarni 1910. Obecnie Dziobek jest piłkarzem drużyny Orzeł Bieździedza. W ubiegłym tygodniu piłkarz uległ poważnemu wypadkowi. Konieczna jest rehabilitacja. W tym celu Zarząd Klubu JKS Czarni 1910 Jasło, w miniony wtorek, poinformował o mających się odbyć 13 października charytatywnych zawodach na rzecz Dziobka.

W meczu zagrali: „biało-czarni” piłkarze – obecny skład, którego trenerem jest Jacek Klisiewicz, zespół Czarnych Jasło, który wraz z Tomaszem Dziobkiem wywalczył awans do III ligii lubelsko-podkarpackiej w sezonie 2011/2012 oraz piłkarze OKS Sobniów.

Skład:

Jarosław Latoszek, Piotr Mrozowski, Rafał Ostalecki, Kamil Źrebiec, Piotr Czerkowicz, Grzegorz Mastaj, Andrzej Semla, Łukasz Pytlowany, Łukasz Grzesiak, Artur Żuraw, Michał Mędrek, Mateusz Kukowski, Adam Pec, Krzysztof Buba, Damian Wrona, Michał Ochwat, Arkadiusz Tabor, trener Łukasz Rydarowicz, / Miłosz Biernacki, Krzysztof Szydło, Paweł Setlak, Filip Świątkowski, Daniel Bartuś, Bartosz Szopa, Marcin Warchoł, Roland Kmiecik, Patryk Jamuła, Ireneusz Brożyna, Michał Tusiński, Aleksander Nabożny, / Sławomir Kwiek, Konrad Maczuga, Dariusz Biernacki, Michał Kmiecik, Wojciech Dziedzic, Piotr Chrząszcz, Damian Halz, Grzegorz Munia, Konrad Kukowski, Dariusz Brągiel, Waldemar Złotek oraz Robert Hap – były trener Czarnych Jasło, inicjator dzisiejszego spotkania.

Pierwszą część spotkania rozegrali zawodnicy z klubu Czarni Jasło. Zwycięstwo przypadło drużynie, która w ubiegłym sezonie awansowała, wraz z Tomaszem Dziobkiem, do trzeciej ligii lubelsko-podkarpackiej. Drugi mecz należał do obecnej drużyny Czarnych, która pokonała OKS Sobniów 1:0. Na zakończenie dwie bramki zawodników z drużyny OKS Sobniów zadecydowały o ich zwycięstwie, w meczu z obecnymi zawodnikami jasielskiego klubu.

Podczas meczu odczytano list od byłego piłkarza Czarnych:

„Do wszystkich przybyłych sympatyków piłki nożnej, piłkarzy, kibiców i organizatorów tego spotkania,

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za zorganizowanie dla mnie tego charytatywnego spotkania. Przepraszam, że nie mogłem dotrzeć i oglądać z Wami tego widowiska, ale nie pozwala mi na to mój stan zdrowia. Teraz doświadczyłem na własnej skórze, że są jeszcze ludzie na tym świecie, dla których nie jest obojętna ludzka krzywda.

Mam nadzieję, że zdrowie mi jeszcze pozwoli na to, by zagrać przy Śniadeckich w biało- czarnych barwach.

Jeszcze raz za wszystko bardzo dziękuję i życzę miłej, piłkarskiej niedzieli.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Tomasz Dziobek”.

Na meczu pojawiło się ok. 260 kibiców. Na całość sumy składała się nie tylko sprzedaż biletów, ale również pieniądze zebrane podczas licytacji pamiątek i gadżetów (m.in. koszulki Tomasza Dziobka, dwóch piłek z podpisami uczestników dzisiejszego wydarzenia oraz koszulki słoweńskiego zespołu NK Maribor. Licytację przeprowadził Marek Machowski, komentator sportowy.

Darowizny przekazali również:

Dr Andrzej Zawiliński
Poseł Bogdan Rzońca
Akademia Piłkarska Jasło
Rodzina Rzońców z ul. Szkolnej
Były prezes Zbigniew Szerląg
Zawodnik Karol Matysik
Sympatyk Robert Szerląg

Tomaszowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a my zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z dzisiejszego trójmeczu.

Weronika Samborska

 

NAJNOWSZE

POPULARNE