poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Wachowski powalczy o wicemistrzostwo

0
Wachowski powalczy o wicemistrzostwo
Udostępnij:

Kolejne rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski nie przyniosły podium dla Daniela Wachowskiego, ale jaślanin ma szansę na tytuł wicemistrza.

Podczas minionego weekendu odbyła się 7 i 8 Runda Pucharu Polski Rookie 600 w Poznaniu.. Daniel Wachowski z Jasła do sobotniego wyścigu zakwalifikował się z piątym czasem i startował z drugiej linii. Po nieudanym starcie spadł na 13 tą pozycję, ostatecznie udało mu się zameldować na mecie na 8.pozycji.

To i tak nie był mój najgorszy wynik w tym sezonie – przyznaje Daniel Wachowski. – W niedzielę postanowiłem się zrehabilitować, niestety moje plany pokrzyżowała tym razem pogoda. Lało jak z cebra, a ja na tym motocyklu jeszcze nie miałem okazji pojeździć w deszczu . Wystartowałem z 7 go pola. Po pierwszym zakręcie straciłem kilka pozycji lecz z okrążenia na okrążenie nabierałem coraz więcej pewności siebie przedzierając się do 5 tej pozycji. Na szybkim zakręcie tzw. „pod dębami” złapałem uślizg tyłu i motocykl wyrzucił mnie z siodła. Zrobiłem salto przez kierownice i spadłem na asfalt przy prędkości ponad 100 km/h. Podbiegłem do motocykla lecz nie odpalił i nie dałem rady kontynuować wyścigu – relacjonuje zawodnik.

Podsumowując był to bardzo pechowy weekend dla D. Wachowskiego. Zdobył tylko 8 punktów do klasyfikacji generalnej i spadł na 3 pozycję. Marcin Rzenno wyprzedził go tylko jednym punktem . Na pierwszym miejscu jest nadal Smela.

Ostateczna walka rozegra się 25 września na torze Slovakiaring na Słowacji . Jaślanin będzie tam walczył o tytuł wicemistrza Pucharu Polski Rookie 600.

Po naszym artykule i kolejnych relacjach z mistrzostw Daniel Wachowski ma już pierwszego sponsora – AP Media z Jasła.

– Pomagają mi w zakupie opon na każdą rundę, a pośrednictwem portalu Twoje Jasło chciałbym gorąco podziękować mojemu sponsorowi za współpracę – mówi D.Wachowski.

Tabela klasyfikacji generalnej tutaj: http://www.chronopn.neostrada.pl/16_M_RZ.HTM

Będzie ostra walka! Zapraszamy do transmisji Live na stronie http://livemotorsport.tv/

/red/

Artykuły powiązane:

Daniel Wachowski znów na podium!

Daniel walczy o mistrzostwo

Zrobię wszystko by wygrać!

{gallery}galerie/16_rok/wachowski_6_7{/gallery}