sobota, 20 sierpnia, 2022

XXVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy

0
XXVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy
Udostępnij:

6 kwietnia b r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się XXVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy. W turnieju szachowym wzięło udział 39 zawodników w tym zawodnicy z zagranicy (Słowacja) oraz liczna grupa z Gorlic i Jasła.

Po rozegraniu 7 rund systemem szwajcarskim I miejsce zajął Żarnowski Krzysztof 6,5 p. przed Ruttarem Łukaszem, Świdrem Pawłem i Bieszczadem Arkadiuszem po 5,5 p. (wszyscy KS. Gorlice) Dalsze miejsca po 5,0 p. zdobyli Haluch Kacper, Szpyrka Kacper, Krężołek Mateusz (wszyscy Sz. Podstawowa Gorlice) oraz Marciniak Leonard, Padoł Kacper, Liana Wiktoria i Knapik Jakub po 4,5 p.

12 – 19 miejsce po 4 p. zajęli Majewski Michał, Cisowska Zuzanna, Lewandowska Kamila, Skwarczewski Jakub, Gozdecka Sandra, Janas Igor (oboje MDK Jasło), Preisner Jakub i Chovan Samuel (Słowacja Bardejov).

Na zakończenie turnieju Grażyna Leńczuk Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle wręczając zwycięzcom puchary, nagrody i dyplomy wyraziła przekonanie, że ten wspaniały turniej szachowy będzie kontynuowany.

Turniej przeprowadził i sędziował Zbigniew Kardyś.

Z.K.

{gallery}galerie/konkurs_szachy_mdk_14{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj