poniedziałek, 22 lipca, 2024

Czy pomóc?

0
Czy pomóc?
Udostępnij:

Jesteśmy w błędzie !

Tu nie chodzi o pomoc …

Przeczytaj artykuł: Pomóżmy Łukaszowi!

Nieraz pomogliśmy facetowi, którego okradli i zbierał na bilet do Olsztyna, a gdy już dostał od nas kasę, pobiegł do spożywczego po najtańszy trunek.

Znacie też zapewne przypadki pomocy biednym rodzinom, w efekcie której, zostali zarzuceni używaną odzieżą w ramach pospolitego ruszenia. W efekcie czego albo mieli mnóstwo niezdrowego opału lub po prostu nie mieli z tym co zrobić i pomniejszało się im tylko mieszkanie przez góry ubrań i butów.

Sami widzieliście, jak po pomoc dla powodzian przyjeżdżały drogie samochody i bardzo biedni ludzie. Niby tak jest sprawiedliwie, bo byli po równo zalani, ale czy do końca ?

Pomoc …

Czy zawsze to jest dobrze zorganizowane ? Czy to jest zawsze sprawiedliwe ? Odpowiedź jest jedna – NIE ! I nigdy nie będzie, bo to jest niemożliwe.

W tym przypadku to nie jest pomoc !

To jest inwestycja.

Ten facet dużo robi, ale potrzebuje doinwestowania w sprzęt, żeby robić jeszcze więcej.

Wszystkim to się opłaci i wymiar tego sukcesu nie będzie liczony pieniędzmi.

Gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem – naszym zyskiem będzie być może Mazurek Dąbrowskiego poza granicami Polski, będzie wzruszenie i będzie wielka radość.

Myślę, że gdyby każdy mieszkaniec Jasła dał jedną złotówkę to byłyby dwa rowery; dla Łukasza i może jakiegoś mniej popularnego kolegi ?

Myślę, że warto inwestować w ludzi.

Krzysztof Poplewski