wtorek, 21 marca, 2023

Partyjniacka ośmiornica

0
Partyjniacka ośmiornica
Udostępnij:

Godzimy się na układy, to i mamy układy. Karty rozdają partyjniacy.  A jak ktoś liczy na dobre stanowisko, to musi o tym pamiętać. Aż mam ochotę znów zakląć!

Przeczytaj artykul: Jednak Burbelka!

„Wybory samorządowe tak ułożyły scenę polityczną powiatu jasielskiego, że jest koalicja w układzie PO, PSL i PSP. Niezależnie jakby na to patrzeć, jest tu jakiś szyld polityczny. Tak niestety wygląda w Polsce ordynacja wyborcza do samorządu, że wybory są jednoznacznie polityczne” – to wypowiedź wicestarosty jasielskiego, nota bene przewodniczącego komisji konkursowej.

Polska ordynacja wyborcza jest oczywiście zła i antydemokratyczna, to jasne!, ale czy aby tylko ona jest winna? Czy macki partyjnego klucza muszą aż tak głęboko wnikać w nasze życie społeczne? Czy aby wszystkie, nie tylko te ważne, ale często błahe (żeby nie powiedzieć nikomu niepotrzebne) stanowiska, muszą obsadzać partyjni „kolesie”?

Amoralne „dzielenie wyborczego tortu” jest godne potępienia, bez względu na niedoskonałości polskiej ordynacji wyborczej. Inna sprawa, że do takich niemoralnych praktyk wszyscy politycy bez skrępowania się przyznają, no bo taka jest ordynacja! A może by ją spróbować zmienić? Ale, przepraszam, kto to niby miałby zrobić? Czy politycy (posłowie) sami pozbawią się tego tortu? Przecież prawo zezwala, a prawo stanowią oni! O obsadzie najważniejszych stanowisk w Rzeczpospolitej, także tych błahych etatów w głębokiej prowincji, wciąż decydują chłopcy z „bandy czworga” (dla wyjaśnienia: PO, PIS, SLD, PSL). Cynicznie rozdają karty już przez dwadzieścia lat w imię ułomnej polskiej demokracji, no bo przecież taka jest ordynacja!!

Moje uwagi nie odnoszą się absolutnie do osoby nowo wybranego dyrektora, gdyż nie znam kompetencji i cech charakteru tego człowieka, życzę mu oczywiście powodzenia, bo szpital, nawet od czasu do czasu, jest nam bardzo wszystkim potrzebny.

Roman Myśliwiec

Przeczytaj komentarz: Brakło odwagi?

Przeczytaj komentarz: Wybrano dyrektora!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj