poniedziałek, 15 lipca, 2024

27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle!

0
27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle!
Udostępnij:

Po raz 7 Jasielskie Stowarzyszenie „CONSENSUS” wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle organizuje Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czym jest ta impreza nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. W tym roku celem zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Pracę sztabu rozpoczniemy już o godz. 5.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle, skąd na ulice miasta i teren powiatu jasielskiego wyjdzie lub wyjedzie prawie 170 wolontariuszy. Dzięki wsparciu Ochotniczych Straży Pożarnych i firmy transportowej HESTA, w naszym zasięgu znajdą się na pewno: Nowy Żmigród, Kołaczyce, Niegłowice, Bieździedza, Warzyce, Tarnowiec oraz wiele innych miejscowości. Każdy wolontariusz będzie wyposażony w puszkę kwestarską zabezpieczoną banderolami, imienny identyfikator oraz pamiątkowe serduszka.

Przypominamy, że naruszenie plomb na puszkach może zostać potraktowane jako kradzież (art. 278 par. 1 kodeksu karnego) lub nawet kradzież z włamaniem (art. 279 par. 1 kodeksu karnego). Wolontariusze, dla własnego bezpieczeństwa zawsze powinni przebywać w grupie.

puszka identyfikator

Jak każdego roku, tak i tym razem odbędą się na płycie jasielskiego rynku występy jasielskiej młodzieży oraz koncert zespołu Freeborn Brothers. Nie zabraknie też atrakcji pozamuzycznych. O godzinie 16, wokół Rynku odbędzie się bieg „Każdy biegać może”. Jednocześnie, na scenie rozpocznie się część artystyczna. Na początku wystąpią zespoły taneczne: ISKIERKI, MINI ISKIERKI, LUZ i LIDERKI działające przy GOSiR w Jedliczu oraz Klubie Fitness Lady Gym. O 16.30 będzie miał miejsce blok tematyczny: WOŚP na Sportowo BEZPIECZNIE i ZDROWO z Lady Gym. Na pokaz Zumby zaprasza Rafa Dance, to o godzinie 17. Dla miłośników młodych talentów wokalnych o godz. 17.30 wystąpią wokaliści Jasielskiego

Domu Kultury. Kto wie, może w przyszłości będą takimi gwiazdami jak Michał Szpak czy Roksana Węgiel? Koncert zespołu Freeborn Brothers rozpocznie się o 18.30 i potrwa do 19.30 kiedy to rozpoczną się licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

Do wylicytowania będą m. in.:

• 7 złotych serduszek wykonanych przez Jubiler Anna Bąk

• 5 bonów na wspaniałe torty z Cukierni „u Zofii”

• dwie Konstytucje RP (w tym wersja dla dzieci!) wraz z dodatkami od europosła Elżbiety Łukacijewskiej

• 2 karnety „no limit” dla dwóch osób w Restauracji Trattoria Romeo & Julia

• 6 lotów samolotem na zaproszenie Jasielskiego Stowarzyszenia Lotniczego IKAR im. Leszka Preisnera w Jaśle

serducha

Pełną listę przedmiotów, które będą licytowane można przejrzeć na stronie jasielskiego sztabu!

Tradycyjnie o 20.00 odbędzie się światełko do nieba. Przygotowany przez firmę Triplexsis pokaz na pewno zachwyci widzów. Po tym wydarzeniu odbędą się kolejne licytacje. W trakcie imprezy dzięki uprzejmości Stadniny Koni w Sławęcinie, będzie możliwość przejażdżki konnej i na kucykach. Oprócz wcześniej wymienionych atrakcji, podczas trwania całej imprezy w „domkach” wystawiać się będą firmy cateringowe, które za datki do puszek wolontariuszy będą częstować żurkiem, bigosem, herbatką czy kawą. Firma Trafunek, która od wielu lat gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy na swoim stanowisku będzie grillować kiełbaski, które przekazały specjalnie na ten cel masarnie z Wrocanki i Dobrucowej. Restauracja „Pod Skałą” zaprosi wszystkich obecnych na pyszne pierogi. Oprócz tych smakowitości można będzie też coś dla łasuchów. Cukiernia „u Zofii” oferować będzie swoje wypieki oraz ciepłe napoje. Na rynku będą obecni również wolontariusze OTOZ Jasło. U nich będzie można się zapoznać z działalnością stowarzyszenia i dowiedzieć się w jaki sposób pomóc zwierzakom.

plakat WOŚP nowy

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Jasła i okolic na to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Niech serduszka, które w tym dniu z taką wielką radością naklejamy na swoje kurtki, czapki czy inne części garderoby pozwolą się zjednoczyć i wesprzeć to wielkie dzieło. Dobrze zdajemy sobie sprawę, że Wielka Orkiestra nie jest w stanie naprawić systemu, ale jesteśmy w stanie pomóc w utrzymaniu wysokich standardów i możliwości w leczeniu. I to będziemy robić, do końca świata i jeden dzień dłużej.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle