wtorek, 21 maja, 2024

Afera Blues Group w półfinale Must be the Music!

0
Afera Blues Group w półfinale Must be the Music!
Udostępnij:

W najbliższą niedzielę, w pierwszym półfinale popularnego programu Polsatu Must Be The Music, wystąpi jasielski zespół Afera Blues Group. – Jedziemy dobrze się bawić i liczymy na to, że widzowie będą bawić się razem z nami – mówi Marcin Okoński, członek zespołu.

Już w najbliższą niedzielę, o godz.20.00, pierwszy półfinał show i zarazem odcinek na żywo siódmej edycji Must Be The Music.

Odcinki na żywo zawsze wyzwalają największe emocje. Stres podczas takich występów potrafi wziąć górę i nawet najlepsi mogą sobie nie poradzić. Mam nadzieję, że wśród półfinalistów znajdą się osoby, które zapanują nad emocjami. Jest to bardzo trudne, ale ten program lansuje nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, dlatego jesteśmy bardzo wymagający w stosunku do uczestników. Mogę zapewnić, że jeśli ktoś zasłuży na krytykę, usłyszy ją. Półfinały to nie zabawa, tutaj naprawdę trzeba dać z siebie wszystko – zapowiada Kora, największa gwiazda jurorskiego panelu.

Wśród 40 półfinalistów wystąpi jasielska formacja ”Afera Blues Group”. Zespół powstał w 1998 roku. Już na początku swej działalności członkowie zespołu zafascynowani byli twórczością takich wykonawców, jak: Gary Moore, Stevie Ray Voughan, Eric Clapton, czy B.B. King. Na dalszy rozwój grupy wpłynęła twórczość kultowego superbandu „The Blues Brothers”. W muzyce „Afery BG” jest wszystko: doskonale pulsująca sekcja, wysokiej klasy gra zespołowa, właściwe tempo – od pierwszych taktów wprawiające słuchających w doskonały trans, oraz przede wszystkim wokalista Zbyszek Wypasek, o wciąż wzrastającej formie i niechęci do taniego efekciarstwa.

Na uwagę w bogatym instrumentarium zespołu zasługuje sekcja dęta, dzięki której aranżacje zespołu są ciekawe i nadają całości niepowtarzalne brzmienie.

Zespół ” Afera Blues Group”, to typowo koncertowa grupa. Energiczny charakter występów pozwala na doskonały kontakt z publicznością. Praca zespołu została zauważona przez osoby zajmujące   się show – business’em. Występy na prestiżowych imprezach wraz z zespołami: Dżem, Lombard, Perfect , Piersi, Kult oraz wieloma innymi stanowią wymierny dorobek artystyczny „Afery BG” Koncertowali także z Tomaszem Stańko, Zbigniewem Wodeckim i Rudim Schuberthem. W 2001 roku wygrali jeden z odcinków programu TVN „Droga do gwiazd”.

Teraz na swoim koncie zanotowali kolejny sukces – wezmą udział w półfinale siódmej edycji MBTM.

Jedziemy po to, by pokazać kawałek fajnej muzyki i dobrze się przy tym bawić. Mamy nadzieję, że oglądający ci, którzy będą nas oglądać i słuchać będą dobrze bawić się razem z nami – powiedział nam kilka godzin przed wyjazdem zespołu do Warszawy Marcin Ochoński, członek i zarazem menager zespołu.

Afera Blues Group, półfinał Must be the Music, niedziela, 27 kwietnia br., Polsat, godz. 20.00!

Ewa Wawro