sobota, 26 listopada, 2022

„Aktywny Senior” – ruszył nabór uczestników zajęć

0
„Aktywny Senior” – ruszył nabór uczestników zajęć
MOPS Jaslo
Udostępnij:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle ogłasza nabór do udziału w projekcie Dzienny Dom Pomocy dla Osób Starszych w Jaśle – „Aktywny Senior”

W ramach projektu oferujemy m.in.:

  • usługi opiekuńcze i pielęgnacyjne w tym m.in. pomoc w utrzymaniu higieny osobistej
  • zajęcia zwiększające sprawność fizyczną
  • wyjścia do placówek kulturalnych
  • wyjazdy kulturalno-rekreacyjne
  • terapię zajęciową 
  • psychoterapię
  • warsztaty edukacyjne
  • indywidualne poradnictwo specjalistyczne
  • zajęcia rekreacyjno – towarzyskie
  • pracę socjalną

Powyższe formy wsparcia są realizowane w Dziennym Domu Pomocy dla Osób Starszych w Jaśle w dni robocze od poniedziałku do piątku.

Na czas  uczestnictwa w formach wsparcia Uczestnikom/Uczestniczkom  projektu zapewnione są 2 posiłki dziennie w siedzibie Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych, (śniadanie i obiad) oraz ubezpieczenie NNW.

W ramach projektu są realizowane także usługi opiekuńcze świadczone w miejscu zamieszkania. Wymiar godzinowy  i pory świadczenia usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania mają charakter zindywidualizowany, dostosowany do potrzeb osoby niesamodzielnej.

Projekt adresowany jest do osób niesamodzielnych w wieku 60 +, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego, zamieszkałych w województwie podkarpackim na terenie miasta Jasła.

Osoby zainteresowane zapraszamy do biura projektu:

Jasło, ul. Szkolna 25, pok. 311, 
tel. 13 4464328  
od poniedziałku do piątku
w godzinach  od 8:00 do 15:00.

Więcej informacji można uzyskać  na stronie internetowej www.mopsjaslo.pl

Nabór uczestników trwa do 30.06.2020r.

Celem projektu jest poprawa funkcjonowania 56 osób niesamodzielnych w wieku powyżej 60 roku życia zamieszkałych w Jaśle poprzez zwiększenie dostępności do usług społecznych w związku z świadczeniem usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla 27 osób oraz wdrożeniem nowych form wsparcia w zakresie usług społecznych świadczonych w DDP dla 29 osób do 31.12.2021r.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego  na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII, Działanie 8.3

Dofinansowanie projektu z UE: 1 694 551,50 zł

MOPS Jasło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj