środa, 30 listopada, 2022

Dni Jasła 2014

0
Dni Jasła 2014
Udostępnij:

Budka Suflera i Kamil Bednarek, to gwiazdy tegorocznych Dni Jasła, na których bawiło się łącznie blisko 20 tys. mieszkańców miasta oraz bliższych i dalszych okolic. Świętu miasta tradycyjnie towarzyszył turniej służb mundurowych oraz inne atrakcje. Organizatorami Dni Jasła 2014 byli: Jasielski Dom Kultury i Miasto Jasło, a partnerem – Grupa LOTOS.
Tegoroczne Dni Jasła rozpoczęły się w piątek (13 czerwca) Jarmarkiem Antoniańskim, zorganizowanym na jasielskim rynku, a towarzyszącym obchodzonemu właśnie świętu patrona miasta św. Antoniego. Jarmark przyciągnął na rynek miłośników zdrowej żywności, innych ekologicznych wyrobów (np. z wosku, minerałów, wełny) oraz rękodzieła artystycznego oraz folkloru. W pierwszym dniu jarmarku wystąpiła m.in. kapela ludowa „Trzcinicoki” i Miejsko – Kolejowa Orkiestra Dęta, a w dtrugim (sobota 14 czerwca) – przedszkolaki w programie „Na ludową nutę” i seniorzy z jasielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i węgierskiego stowarzyszenia emerytów.

Gwiazdy wieczorów przyciągnęły tłumy

Sobotni koncert znanej od 40 lat „Budki Suflera”, która przemierza właśnie ostatnią – jak zapowiedziała – trasę koncertową, przyciągnął tysiące fanów tego zespołu z całego Podkarpacia. Przy muzyce kultowej grupy równie dobrze bawiły się kilkuletnie dzieci, ich rodzice i dziadkowie. Niemal równie liczną widownię miał w niedzielę wieczorem Kamil Bednarek, młody gwiazdor, wylansowany dzięki jednemu z popularnych muzycznych konkursów telewizyjnych.

Ale stadion MOSiR, na którym w tym roku zorganizowano koncerty, tętnił życiem nie tylko wieczorami. Występy sceniczne zaczynały się od wczesnych godzin popołudniowych. W sobotę zaprezentowały się zespoły taneczne i wokalne, a także soliści i duety JDK oraz „Mr. Polloack”, a w niedzielę – młodzież ze szkoły muzycznej I i II stopnia w Jaśle oraz zespoły: „Ferben Lehre” i działająca przy JDK „Afera Blues Group”.

Nie tylko koncerty

Organizatorzy Dni Jasła jak zwykle zadbali, by nie tylko miłośnicy prezentacji scenicznych mieli dobrą zabawę. Na „Munduriadzie” znakomicie bawiły się zarówno walczące o palmę pierwszeństwa drużyny jak i ich kibice. Miłośnicy pływania mieli szansę skorzystać z darmowych wejściówek na uroczyście otwarty w czasie Dni Jasła basen MOSiR (tuż koło boiska, na którym odbywały się koncerty i „Munduriada”), dzieci można było zabrać na objazdowy plac zabaw, a kto zgłodniał – mógł zajść do plenerowego ogródka gastronomicznego.

Z dala od sceny

Ponadto, w czasie tegorocznych Dni Jasła odbyła się (14 czerwca) konferencja popularno-naukowa „Dziecko zdolne w szkole”, zorganizowana w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem, a także (15 czerwca) Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego z udziałem par zagranicznych. Było też coś dla miłośników muzyki poważnej. W niedzielę wieczorem w jasielskiej kolegiacie odbył się koncert z cyklu „Wieczory muzyczne im. profesora Władysława Świstaka w jasielskiej farze”.

Dni Jasła 2014 zorganizowali: Jasielski Dom Kultury i Miasto Jasło. Partnerem wydarzenia była Grupa Lotos.

Agata Koba

{gallery}galerie/dni_jasła_14{/gallery}

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj