niedziela, 19 maja, 2024

Dzień Dziecka z ZSUiS

0
Dzień Dziecka z ZSUiS
Udostępnij:

1 czerwca to czas, w którym dorośli szczególnie starają się sprawić radość dzieciom – tym młodszym i tym starszym – stwarzając im wiele możliwości na atrakcyjne spędzenie tego radosnego dnia. Wzorem lat ubiegłych w jasielskie świętowanie Dnia Dziecka aktywnie włączył się Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, jako jeden z partnerów i współorganizatorów pikniku, który odbył się w Ogródku Jordanowskim.

Organizatorzy tegorocznego pikniku w stylu retro: Miasto Jasło, JDK, MDK i Stowarzyszenie Consensus, przygotowali na ten dzień wiele niespodzianek. Były to m.in. stoiska z zabawkami sprzed 100 lat, fotosalonik retro, loty balonem, ściana wspinaczkowa, przejażdżki retro rowerami i kolejką turystyczną, dmuchane zjeżdżalnie czy piaskownica małego archeologa. Wśród tych rozlicznych atrakcji były też przygotowane przez ZSUiS stoiska z dziedzin, które są domeną szkoły.

Młodzież z klas technikum usług fryzjerskich i technikum przemysłu mody uczestnicząca w zajęciach z kosmetologii i wizażu poprowadziła plenerowy, dziecięcy salon urody. Dużo radości sprawiły najmłodszym bajkowe makijaże i fikuśne fryzurki, dzięki którym mogły się one poczuć naprawdę wyjątkowo.

„Wesołe szycie” to kolejna ciekawa propozycja przygotowana dla dzieci przez uczennice technikum przemysłu mody. Chętnie służyły one fachową radą i pomocą wszystkim, którzy chcieli własnoręcznie wykonać kolorowe zabawki, ozdoby i dekoracje.

Jak na piknik przystało, nie zabrakło też dla naszych gości drobnego poczęstunku. Stoisko ze słodkościami cieszyło się niemałym wzięciem. Przyszli cukiernicy i technicy technologii żywności uczestniczący w zajęciach z zakresu dietetyki oraz obsługi kelnerskiej przygotowywali i serwowali wszystkim chętnym pyszne, lekkie deserki.

Nasze propozycje cieszyły się wśród dzieci dużym zainteresowaniem i mamy wrażenie, że przyniosły im wiele radości. I chociaż tegoroczny Dzień Dziecka jest już za nami, to mamy nadzieję, że będzie on dla wszystkich uczestników jasielskiej imprezy wspaniałym wspomnieniem.

ZSUiS

{gallery}galerie/18_rok/dd_zsuis{/gallery}