sobota, 18 maja, 2024

Zderzenie lawety z ciągnikiem – ranne trzy osoby

0
Zderzenie lawety z ciągnikiem – ranne trzy osoby
Udostępnij:

Policjanci pracują nad wyjaśnieniem okoliczności wczorajszego wypadku, który miał miejsce na trasie Nowy Żmigród-Dukla. W Starym Żmigrodzie doszło do zderzenia lawety z ciągnikiem rolniczym. Trzy osoby trafiły do szpitala.
Zgłoszenie o wypadku drogowym w Startym Żmigrodzie dyżurny komendy otrzymał około godz.13. Interweniujący policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili wstępne okoliczności wypadku. 

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierowca lawety jadąc w kierunku Nowego Żmigrodu podjął się wyprzedzania ciągnika rolniczego, do którego przypięta była przyczepa. Podczas manewru zauważył, że sam jest już wyprzedzany przez inny samochód. Chcąc uniknąć zderzenia z osobówką, odbił w drugą stronę i zaczął hamować. 24-letni mężczyzna nie zdołał jednak zatrzymać pojazdu i uderzył w przyczepę ciągnika. Traktor wjechał do przydrożnego rowu, a jego przyczepa i laweta zatrzymały się na jezdni, kilkadziesiąt metrów od miejsca zderzenia.

Wskutek wypadku do szpitala przewieziono kierowców obu pojazdów oraz 10-letniego chłopca, który siedział na przyczepie ciągnika. Traktorzysta został hospitalizowany. Kierowca lawety oraz 10-latek nie doznali poważnych obrażeń.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną,  ustalili świadków, prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności wypadku.

KPP w Jaśle