piątek, 15 listopada, 2024

Finisz ILO w Przedsiębiorczych Szkołach

0
Finisz ILO w Przedsiębiorczych Szkołach
Udostępnij:

logo PPW czwartek, 20 czerwca 2013 r. w Świlczy koło Rzeszowa odbyła się konferencja podsumowującą projekt „Przedsiębiorcze Szkoły”. Projekt jest realizowany przez WSIZ w Rzeszowie we współpracy z 30 szkołami z województw podkarpackiego i małopolskiego.

Finansowanie projektu pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wykorzystywane na zajęciach Podstaw Przedsiębiorczości narzędzia umożliwiają zdobywanie przez uczniów wiedzy z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi dydaktycznych, jakimi są interaktywne gry symulacyjne: „Wirtualny Doradca” i „Innowacyjne Przedsiębiorstwo Produkcyjne”.

IMG 0585

Wyniki rywalizacji grup uczniowskich z 30 szkół (podkarpackie i małopolskie):

Gra Wirtualny doradca

Miejsce 1: Zespół F.E. Support – III LO w Rzeszowie – opiekun: Justyna Szczepanek

Miejsce 2: Zespół Advisor – I LO w Jaśle – opiekun: Zbigniew Głowacki

Miejsce 3: Zespół TMT Company – ZS w Kańczudze – opiekun: Donata Kozłowska

Gra Innowacyjne Przedsiębiorstwo Produkcyjne

Miejsce 1: Zespół AD/HD – I LO w Boguchwale – opiekun: Piotr Drąg

Miejsce 2: Zespół Magic Bike – ZS  w Libiążu – opiekun: Jadwiga Bochenek

Miejsce 3: Zespół Szprycha SA – ZS nr 1 w Rzeszowie – opiekun: Katarzyna Smoleń-Rębisz)

Uczniowie reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle – Artur Siepietowski, Michał Lechowski, Mateusz Kuznecki – zajęli II miejsce w rywalizacji międzyszkolnej. Szkoła, dzięki wysokiemu miejscu w rankingu, otrzymała z projektu między innymi książki związane z tematyką biznesową, gry ekonomiczne CASHFLOW do wykorzystania w edukacji ekonomicznej.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach gry Klockonomia, zaprojektowanej przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, która w interaktywny sposób uczy podstaw ekonomii.

Niezmiernie wartościowymi nagrodami okazały się tablety z kompletami ebooków, które trafiły do rąk 6 najlepszych uczniów rozgrywki wewnątrzszkolnej w „Leszczyńskim” (w tym ww. uczniów, zajmujących wysokie miejsce w rywalizacji międzyszkolnej).

1

Mimo finiszu projektu, pozostają do wykorzystania w kolejnych latach szkolnych jego narzędzia – gry symulacyjne. Najcenniejszą wydaje się jednak wiedza zdobywana w sposób praktyczny.

Gratulujemy wyróżnionym.

IMG 0605

ILO w Jaśle 

{gallery}galerie/finisz_lo2{/gallery}