poniedziałek, 8 sierpnia, 2022

Tajemnicze zniknięcie pielęgniarki

0
Tajemnicze zniknięcie pielęgniarki
Udostępnij:

Nieznany jest los, ponad 50-letniej mieszkanki Jasła, która tydzień temu nie zgłosiła się do pracy w jasielskim szpitalu. W domu Haliny G. znaleziono ślady krwi. Tymczasowo aresztowany został jej były mąż.
Halina i Janusz G. od kilku lat byli rozwiedzeni. Nie działo się między nimi najlepiej. Janusz G. w 2012 roku został skazany za uszkodzenie ciała swojej byłej żony. Sąd orzekł wówczas zakaz zbliżania się do byłej żony. Po rozwodzie mieszkali osobno. Halina G. razem z 18-letnim synem.

Syn kobiety wrócił do domu w nocy z 5 na 6 sierpnia. Rano stwierdził, że matki nie ma w domu. – Zaniepokoiły go bardzo ślady krwi w mieszkaniu i brak dywanu. Zgłosił ten fakt na komendę policji w Jaśle – poinformował prokurator Janusz Ohar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Policjanci w pierwszym rzędzie zainteresowali się jej byłym mężem. W samochodzie dostawczym Jana G. znaleziono ślady krwi. Mężczyzna został zatrzymany i postawiono mu zarzut pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem i wywiezienie w nieznane miejsce jego byłej żony. – Janusz G. nie przyznał się do niczego. Stwierdził, że z zaginięciem nie ma nic wspólnego – dodał prok. Janusz Ohar.

Jeśli sytuacja się zmieni i na przykład zostaną znalezione zwłoki kobiety, zarzuty mogą zostać zmienione. Na razie Sąd Rejonowy w Jaśle zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres jednego miesiąca.

Zabezpieczone w samochodzie i w domu ślady krwi przekazane zostały do specjalistycznych badań do Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Potwierdzą one lub zaprzeczą, czy jest to krew zaginionej kobiety.

Od ubiegłego tygodnia policja poszukuje zaginionej Haliny G. przesłuchiwane są osoby, mogące mieć jakiekolwiek wiadomości na tan temat. Sprawdzono między innymi zbiorniki wodne, rzeki.

Andrzej Józefczyk / Nowe Podkarpacie

Tekst ukazał się w numerze 32 z dnia 13 sierpnia tygodnika Nowe Podkarpacie

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj