poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Gorgosz nowym przewodniczącym RPJ

0
Gorgosz nowym przewodniczącym RPJ
Udostępnij:

Radni powiatowi jednogłośnie wybrali dziś Tadeusza Gorgosza (PiS) na nowego przewodniczącego RPJ

Tydzień temu radni odwołali z funkcji przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle Grzegorza Persa (PSL). Złożyli również wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej w celu dokonania wyboru nowego przewodniczącego prezydium Rady.

Pisaliśmy o tym tutaj: Pers odwołany za karę! Paraliż w powiecie przerwany!

Tadeusz Gorgorz był jedynym zgłoszonym kandydatem na to stanowisko. Rekomendował go szef powiatowych struktur PiS, radny Witold Lechowski.

Tadeusz Gorgosz na 62 lata, mieszka w Trzcinicy. W samorządzie powiatowym działa nieprzerwanie od jego początku. Jest prywatnym przedsiębiorcą, starszym Cechu Rzemiosł Różnych w Jaśle.

Z mojej znajomości z panem Tadeuszem uważam, że jest to kandydat, który łagodzi obyczaje, który szuka porozumienia w Radzie. Pamiętam dobrze, bo jestem radnym czterech kadencji, że zawsze było wspólne porozumienie i wspólna praca. Uważam, że będzie dobrze pełnił swoje obowiązki przewodniczącego. Bardzo proszę o poparcie tej kandydatury – używając m.in. takich argumentów na poparcie kandydatury zwrócił się do radnych W. Lechowski.

W wyniku tajnego głosowania Tadeusza Gorgosza poparło jednogłośnie 22 radnych (w sesji nie brał udziału odwołany tydzień temu z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Jan Lazar).

Jestem zaskoczony takim wynikiem – powiedział tuż po wyborze T. Gorgosz. – Serdecznie dziękuję za tak pozytywne odczucie dla mojej osoby. To będzie mi przysparzało jeszcze więcej pracy nad sobą, bo wiadomo, że nikt „kryształowy” nie jest. Chciałbym z tego miejsca powiedzieć, że jeśli będą jakieś uchybienia to proszę mnie o tym powiadomić i skarcić. Chciałbym, żeby pomiędzy nami była zgoda. Dzisiaj wyborcy oczekują od nas, żebyśmy roztropnie podejmowali decyzje. Mam nadzieję, na dobrą współpracę z zarządem.

Gratuluję serdecznie wyboru. Życzę, żeby pańskie kierowanie tą Radą było skuteczne i przyniosło wiele bardzo ważnych inicjatyw, które popchną rozwój powiatu jasielskiego. To, że Zarząd będzie współpracował to jest oczywiste, ponieważ Zarząd musi realizować uchwały Rady, a także inne zadania, które są wytyczone przez Radę Powiatu. Także tutaj nie ma wątpliwości – podkreślił starosta Franciszek Miśkowicz gratulując Gorgoszowi wyniku w glosowaniu.

Podziękowań i gratulacji było więcej. T. Gorgosz dziękował G Persowi za dotychczasowe kierowanie pracami Rady wspólnie z pracownikami Biura. Ten z kolei złożył gratulacje nowemu przewodniczącemu.

Szczerze gratuluję. W polityce czy samorządzie nie można się obrażać. Mimo że kilka dni temu zostałem odwołany to dzisiaj oddałem głos na pana przewodniczącego. Jest popularne powiedzenie „zgoda buduje”. Chyba coś w tym jest. Życzę przewodniczącemu, żeby się udało, a na pewno będą różnice zdań. Schowajmy urazy osobiste. Życzę nowemu przewodniczącemu i całej Radzie dobrej pracy na te trzy lata kadencji, które nam zostało – mówił Pres.

Ewa Wawro

 Artykuł powiązany:     „Wyścig szczurów” wystartował?