wtorek, 28 marca, 2023

Imponujący Orszak Trzech Króli

0
Imponujący Orszak Trzech Króli
Udostępnij:

Orszaki Trzech Króli odbywały się dzisiaj w setkach polskich miast, w Jaśle po raz czwarty. Mimo mrozu mieszkańcy Jasła licznie dopisali.

Uczestnicy Orszaku Trzech Króli tradycyjnie wyruszyli spod kościoła o.o. Franciszkanów i przemaszerowali na jasielski rynek.

Barwny korowód prowadzili „trzej królowie” na koniach – Kacper, Melchior i Baltazar oraz miejsko-kolejowa orkiestra dęta pod kierownictwem Ireneusza Fatygi. Okolicznościowe scenki rodzajowe i występy przygotowali: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej, Szkoły Podstawowej nr 4 im. bp. Ignacego Krasickiego oraz Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Jadwigi Królowej.

Mimo mroźnej aury mieszkańcy Jasła dopisali i całymi rodzinami licznie wzięli udział w tym barwnym wydarzeniu. – To już kolejny raz spotykamy się na przemarszu od Kościoła Ojców Franciszkanów na jasielski Rynek, gdzie kończymy spotkanie wspólnym kolędowaniem. Staramy się organizować różne wydarzenia, aby w nich uczestniczyli wszyscy Jaślanie, a to wydarzenie jest jednym z nich. Dzięki temu możemy wspólnie przeżywać święto Trzech Króli – podkreślił burmistrz Jasła Ryszard Pabian.

Burmistrz Pabian wraz z dziekanem jasielskim i proboszczem Kolegiackiej Parafii Farnej ks. Zbigniewem Irzykiem podziękowali mieszkańcom za liczne przybycie i złożyli życzenia z okazji Nowego Roku.

Tutaj zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. Zdjęcia Grzegorz Frączek

/red/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj