sobota, 18 maja, 2024

Jako jedyni z Podkarpacia, po raz kolejny wywalczyli indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

0
Jako jedyni z Podkarpacia, po raz kolejny wywalczyli indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie
Udostępnij:

17 kwietnia br. już po raz szósty w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. W Olimpiadzie w tym roku wzięło udział ponad 200 uczniów klas maturalnych ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Konkurs składał się z trzech etapów.
Pierwszy etap odbywał się na terenie szkół i uczestnicy mieli do napisania pracę na wybrany temat, z listy zagadnień zaproponowanych przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Osoby, które przeszły do drugiego etapu, musiały w ciągu 80 minut rozwiązać drogą internetową składający się z 80 pytań test wiedzy. Do finałowej trzydziestki z całej Polski dostali się uczestnicy z najwyższą liczbą punktów.

Wśród tych najlepszych znalazło się aż 10 uczniów z kołaczyckiego liceum, jako jedynej szkoły z województwa podkarpackiego. Wiedzieli, że nie będzie łatwo. Hektolitry potu wylane podczas żmudnych ćwiczeń na sali gimnastycznej i długie godziny spędzone nad książkami z zakresu wiedzy ogólnopolicyjnej, prawoznawstwa czy wiedzy o społeczeństwie, nie tylko w czasie tygodnia, ale też w weekendy, jednak się opłaciły.

Trzeci etap odbył się już na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i składał się z egzaminu ustnego i sportowego. Konkurencja była duża, a poprzeczka postawiona została bardzo wysoko, gdyż do wygrania było 15 indeksów na studia w tej prestiżowej uczelni. Uczniowie z liceum z Kołaczyc, przygotowywani przez nauczycieli: Dariusza Szczepanika i Macieja Karpa po raz kolejny zaprezentowali fantastyczną formę sportową i świetne przygotowanie teoretyczne. Dopingowani przez swoich opiekunów, wykazali się niesamowitą determinacją, wolą walki i umiejętnościami pokonywania stresu.

Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania wszystkich. Na 15 indeksów rozdanych najlepszym z całej Polski, aż 9 trafiło w ręce kołaczyckich licealistów, w tym także jako najlepsza w Polsce, 1 miejsce z tytułem Laureata wywalczyła uczennica z Kołaczyc: Natalia Ziomek, co udało się osiągnąć po raz pierwszy od 6 lat trwania Olimpiady. Oprócz Natalii indeksy otrzymali: Magdalena Sypień, Kamil Samborski, Konrad Samborski, Kamil Skicki, Mateusz Stec, Klaudia Rak, Żaneta Wypasek i Artur Władyka. We wszystkich edycjach Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej uczniowie z Liceum w Kołaczycach, jako jedyni z przedstawicieli klas mundurowych na Podkarpaciu, zdobyli już w sumie 40 indeksów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

ZS w Kołaczycach