sobota, 18 maja, 2024

Powtórzone wybory w Ujeździe. Gołąb wygrał ponownie

0
Powtórzone wybory w Ujeździe. Gołąb wygrał ponownie
Udostępnij:

Mieszkańcy wsi Ujazd w Gminie Brzyska ponownie wybierali swojego przedstawiciela do Rady Gminy, po tym jak w listopadowych wyborach samorządowych, członkowie komisji numer 11 wydali 214 kart do głosowania, a z urny wyjęli o jedną więcej.
O mandat radnego w tym okręgu walczyli Paweł Gołąb i Ryszard Józef Żygłowicz. Uzyskali odpowiednio 90 i 89 głosów, a więc jednym głosem radym został Gołąb.

Sąd Okręgowy w Krośnie uznał protest Ryszarda Żygłowicza i wybory zostały powtórzone. Do urn tym razem poszło 231 uprawnionych do głosowania. Stosunkiem 117 głosów do 112 wygrał ponownie Paweł Gołąb. Dwa głosy było nieważne.

Cieszę się, że mieszkańcy mi zaufali, obiecuję ich godnie reprezentować i zapewniam, że będę współpracował z Radą Gminy oraz wójtem. Potrzeb jest wiele, stąd od razu zabieramy się do pracy – skomentował Paweł Gołąb, radny wsi Ujazd.

Do wyborów odniósł się również Rafał Papciak, wójt gminy Brzyska.

– 19 kwietnia to był ważny dzień dla mieszkańców wsi Ujazd. Ponownie wybierali swojego radnego i frekwencja była bardzo wysoka, co jednoznacznie wskazuje na to, że mieszkańcy podeszli do wyborów bardzo poważnie i skorzystali z możliwości decydowania, kto będzie ich reprezentował i dbał o ich tematy. Gratuluję radnemu Pawłowi Gołębiowi i wierzę, ze nasza współpraca będzie owocna – powiedział Rafał Papciak

Paweł Gołąb zostanie zaprzysiężony na majowej sesji Rady Gminy Brzyska.

UG Brzyska