sobota, 13 lipca, 2024

JSM buduje mieszkania w Bieczu

0
JSM buduje mieszkania w Bieczu
aktualny stan budynku, fot. arch.
Udostępnij:

Już niedługo ten mało estetycznie wyglądający budynek na jednym z osiedli w Bieczu zmieni się nie do poznania. Powstanie tam elegancki, cechujący się nowoczesną architekturą mały blok mieszkalny. 

Trzykondygnacyjny, niepodpiwniczony mały blok, zlokalizowany w Bieczu przy ul. Parkowej kolorystycznie nawiązywał będzie do naturalnych kolorów i materiałów – w przyjaznych odcieniach popielu i z użyciem materiału imitującego drewno. Działka, na której powstanie jest częścią kompleksu osiedla Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, na której zlokalizowany jest także plac zabaw dla dzieci, miejsca gromadzenia odpadów stałych, istniejące parkingi.

„Budowa budynku mieszkaniowego wielorodzinnego wraz z przyłączem wodociągowym, kanalizacji sanitarnej i przyłączem cieplnym – przebudowa budynku wymiennikowni w Bieczu” – bo taka jest pełna nazwa zadania, realizowana będzie przez Jasielską Spółdzielnię Mieszkaniową. Pierwsze prace w terenie ruszą jeszcze w tym miesiącu, wykonawca – krośnieńska spółka KPB Budownictwo, ma rok na realizację zadania,  planowany termin oddania nowych lokali mieszkalnych to koniec października przyszłego roku.

Powstanie tam łącznie 6  nowych mieszkań o pow. od ok. 40 do 52 m2. Na dzień dzisiejszy wolne jest jeszcze tylko jedno, największe mieszkanie na II piętrze planowanego bloku.   

Opłata rezerwacyjna, wynosząca co najmniej 10 tys. zł podlega w stu procentach zwrotowi do czasu podpisania umowy o budowę lokalu – wtedy wpłacona kwota rezerwacyjna przeznaczana zostaje na pierwszą ratę na poczet wkładu budowlanego.

Podobnie jak przy innych tego typu inwestycjach realizowanych przez Jasielską Spółdzielnię Mieszkaniową finansowanie budowy nowych mieszkań jest bardzo elastyczne i dostosowane do możliwości finansowych kupujących odbywa się sukcesywnie wraz z postępem robót budowlanych tzn. w formie miesięcznych rat na warunkach określonych w umowie o budowę lokalu. Po zakończeniu i oddaniu zadania do eksploatacji oraz po wniesieniu wkładu budowlanego, pokrywającego rzeczywisty koszt budowy lokalu mieszkalnego Spółdzielnia przenosi własność wybudowanego lokalu na nabywcę mieszkania.

Więcej o tej inwestycji przeczytać można na naszej stronie:       

Biecz – ul. Parkowa 18 – nadbudowa budynku b. kotłowni

Z zainteresowaniem będziemy śledzić postęp prac budowlanych i informować o nich na bieżąco.

Artykuł sponsorowany