środa, 17 sierpnia, 2022

Jutro w Polsacie Afera!

0
Jutro w Polsacie Afera!
Udostępnij:

Jasielska formacja Afera Blues Group wystąpi jutro w -kolejnym odcinku popularnego programu Polsatu „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Będą walczyć o zakwalifikowanie się do półfinału. Potrzebują naszych głosów! Niedziela – godz. 20.00 POLSAT – MUST BE THE MUSIC . Będzie AFERA !

Zespół ”Afera Blues Group” powstał w 1998 roku. Już na początku swej działalności członkowie zespołu zafascynowani byli twórczością takich wykonawców, jak: Gary Moore, Stevie Ray Voughan, Eric Clapton, czy B.B. King. Na dalszy rozwój grupy wpłynęła twórczość kultowego superbandu „The Blues Brothers”. W muzyce „Afery BG” jest wszystko: doskonale pulsująca sekcja, wysokiej klasy gra zespołowa, właściwe tempo – od pierwszych taktów wprawiające słuchających w doskonały trans, oraz przede wszystkim wokalista Zbyszek Wypasek, o wciąż wzrastającej formie i niechęci do taniego efekciarstwa.

Na uwagę w bogatym instrumentarium zespołu zasługuje sekcja dęta, dzięki której aranżacje zespołu są ciekawe i nadają całości niepowtarzalne brzmienie.

Naszą misją jest uchronić młodzież skazaną na pastwę „… cyfrowo skażonego techno, quasi synkopowanych rytmów, pseudo piosenek, hołdującemu przemocy gangsterskiego rap’u, acid popu czy sacharynowo bezdusznej muzyki środka…”. Nie decydując się na nas „…zdmuchniecie dogasający płomień blues’a, rhythm’n’bluesa i soul’u, a wtedy zgaśnie nawet życie, bo muzyka, która poruszała ludzkość przez siedemdziesiąt lat, uschnie i umrze z opuszczenia i zaniedbania…” – podkreślają członkowie zespołu.

Zespół ” Afera Blues Group”, to typowo koncertowa grupa. Energiczny charakter występów pozwala na doskonały kontakt z publicznością. Praca zespołu została zauważona przez osoby zajmujące   się show – business’em. Występy na prestiżowych imprezach wraz z zespołami: Dżem, Lombard, Perfect , Piersi, Kult oraz wieloma innymi stanowią wymierny dorobek artystyczny „Afery BG” Koncertowali także z Tomaszem Stańko, Zbigniewem Wodeckim i Rudim Schuberthem. W 2001 roku wygrali jeden z odcinków programu TVN„Droga do gwiazd”.

– Czy teraz dostaniemy się do półfinału ? Zobaczymy, ale wszyscy mogą nam pomóc głosując na nas na Fejsbukowym profilu MBTM – mówi Marcin Ochoński, członek i zarazem menager zespołu.

Skład zespołu:

Zbyszek „Bynek” Wypasek – śpiew + harmonijka
Wojtek „Dyrektor” Nowicki – klawisze
Marcin „Koniu” Ochoński – gitara bass
Krzysztof „Piniu” Płaziak – perkusja
Mieczysław ‚Monster’ Okrzesik – gitara
Marek „Koniu” Konieczny – gitara
Robert Pisarek – trąbka
Bartek Suski – trąbka
Łukasz Mularz – saksofon
Kuba Okarma – puzon

oraz przyjaciele

ew

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj