wtorek, 18 czerwca, 2024

Kierowca wjechał w pieszych

0
Kierowca wjechał w pieszych
Udostępnij:

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Foluszu na drodze wojewódzkiej nr 993. Jadący w kierunku Gorlic kierujący osobowym fordem, potrącił poruszających się poboczem pieszych.
Wczoraj po godz. 19, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Foluszu. Interweniujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierujący fordem focusem, 18-letni mieszkaniec gminy Dębowiec, jechał drogą wojewódzką nr 993 od Nowego Żmigrodu w kierunku Gorlic. W momencie kiedy podjeżdżał na wzniesienie, prawdopodobnie został oślepiony przez słońce i wjechał w idących poboczem pieszych. Poszkodowani w tym zdarzeniu to małżeństwo, 53-letni mieszkańcy gminy Dębowiec, którzy poruszali się prawą stroną jezdni prowadząc rowery.  

W wyniku potrącenia 53-letnia kobieta wraz z rowerem wpadła do przydrożnego rowu, natomiast jej mąż znalazł się na masce samochodu i po przejechaniu kilkunastu metrów upadł na jezdnię. Piesi z obrażeniami trafili do jasielskiego szpitala. Pracujący na miejscu wypadku policjanci zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Kierujący fordem mężczyzna był trzeźwy podobnie jak 53-letnia kobieta. Natomiast od mężczyzny, który został przewieziony do szpitala pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniane będą w toku prowadzonego postępowania.

wyp 2

KPP w Jaśle