środa, 30 listopada, 2022

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

0
Konkurs plastyczny rozstrzygnięty
Udostępnij:

Wczoraj poznaliśmy laureatów etapu powiatowego konkursu „Bezpieczne Wakacje 2013”. Spośród nadesłanych blisko 200 prac plastycznych, jury wyłoniło najlepsze rysunki w 3 kategoriach wiekowych. Będą one reprezentować powiat jasielski w finale wojewódzkim.

Tematyka konkursu, który trwał od 3 czerwca do 15 października br., związana była z bezpiecznym zachowaniem w każdej sytuacji, w której może się znaleźć młody człowiek w czasie letniego wypoczynku. Łącznie do jasielskiej komendy zostało nadesłanych 198 prac plastycznych. Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat. Jury zwracało uwagę na różnorodność technik ich wykonania, ale oprócz wartości artystycznej ważny był również przekaz – bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji.

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie:  Alicja Romanow – Młodzieżowy  Dom Kultury w Jaśle, Magdalena Chart – Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle,  Leokadia Kuznecka – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle, podinsp. Artur Wypasek Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz st. asp. Anna Śnieżek – specjalista ds. nieletnich. Jury wyłoniło najlepsze prace na szczeblu powiatowym, które wezmą udział w finale wojewódzkim.

Poniżej publikujemy listę zwycięzców.

Laureaci w kategorii wiekowej 7-9 lat:

    Luiza KIEŁTYKA –  Szkoła Podstawowa w Lisowie,
    Maciej GRZESIK –  Zespół Szkół Publicznych w Umieszczu,
    Kacper ŚWIĄTKOWSKI  –  Szkoła Podstawowa nr 2 w Osobnicy.

Laureaci w kategorii wiekowej 10-12 lat:

    Lidia KOSIBA  – Szkoła Podstawowa w Lisowie,
    Kinga STRUGAŁA  – Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle,
    Justyna WILK  –  Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie.

Laureaci w kategorii wiekowej 13-15 lat:

    Kamila JACHYM –  Gimnazjum w Sowinie,
    Klaudia STANULA  –  Zespół Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle,
    Aleksandra MARCISZ  – Zespół Szkół Publicznych w Bączalu Dolnym.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

KPP Jasło

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj