niedziela, 19 maja, 2024

Łącznik ulicy Towarowej z ulicą Lwowską otwarty

0
Łącznik ulicy Towarowej z ulicą Lwowską otwarty
Udostępnij:

Już od dzisiaj (24 grudnia) można jeździć nową drogą łączącą ulicę Towarową z ulicą Lwowską. Łącznik, którego budowa ostatniego elementu kosztowała blisko1 mln zł (dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – 430 tys. zł) stanowialternatywny i bezpieczny przejazd odciążający poprzedni układ komunikacyjny.
W ramach zadania, którego inwestorem było miasto Jasło, powstała nowa droga o nawierzchni asfaltowej od skrzyżowania z ulicą Towarową do ul. Lwowskiej, o łącznej długości 740 m i szerokości od 6-7 m. Wzdłuż całej drogi wybudowano jednostronny chodnik z kostki brukowej oraz zamontowano osiemnaście słupów oświetleniowych. Wykonano również oznakowanie pionowe i poziome i trzy przejścia dla pieszych. Dodatkowo wykonano odwodnienie, w niezbędnych miejscach przebudowano fragmenty linii gazociągowej, wodociągowej i sieci teletechnicznej, a w rejonie skrzyżowania zamontowano stalowe bariery ochronne o całkowitej długości 54 metrów.

Droga łącząca ul. Lwowską z ul. Towarową, nie tylko umożliwi dodatkowy przejazd, ale również pozwoli na większą aktywizację tamtych terenów, gdzie między innymi mieścić się ma budowa planowanej komendy policji.

Prace przy inwestycji prowadziło jasielskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o.. Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dzisiaj, 24 grudnia, droga została dopuszczona do użytkowania.

UMJ