poniedziałek, 20 maja, 2024

Ligowicze pod lupą jurorów

0
Ligowicze pod lupą jurorów
Udostępnij:

Trwają otwarte prezentacje uczestników projektów badawczych w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM. Przez cztery dni rezultaty swoich całorocznych badań prezentują młodzi ligowicze z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. W sumie, ocenie poddanych zostanie 86 projektów.
Projekty podzielone zostały na pięć obszarów: przedszkolny, wczesnoszkolny, artystyczny, humanistyczny i matematyczno-przyrodniczy. Najwięcej, bo aż 34 prezentacje dotyczą obszaru humanistycznego, 15 projektów zrealizowano w nauczaniu wczesnoszkolnym, 7 w przedszkolnym. 11 projektów zajęło się analizą zadań problemowych dotyczących obszaru artystycznego i 19 matematyczno-humanistycznego.

Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM to nowatorskie przedsięwzięcie edukacyjne realizowane przez Miasto Jasło z Grupą LOTOS jako Partnerem Strategicznym, polegające na opracowaniu przez uczniów jasielskich szkół i przedszkoli projektów naukowo-badawczych i publicznej prezentacji ich wyników.

Rezultaty projektów oceniają: Grażyna Leńczuk i Renata Gołębiowska (obszar przedszkolny, wczesnoszkolny i artystyczny), Otylia Pulit- Parszewska i Marta Plata (obszar humanistyczny) oraz Elżbieta Maciejczyk i Ewa Lewicz-Szańca (obszar matematyczno-przyrodniczy).

Uroczysty finał, trzeciego już sezonu, Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem, połączony z ogłoszeniem tegorocznych laureatów w poszczególnych dziedzinach, odbędzie się 21 czerwca, o godz. 12 w Jasielskim Domu Kultury.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

UMJ