poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Mali odkrywcy wiedzy

0
Mali odkrywcy wiedzy
Udostępnij:

Blisko 120 dzieci w wieku od 5 do 10 lat będzie w tym roku akademickim uczęszczać na Jasielski Uniwersytet Dziecięcy. Uczelnia dla najmłodszych jaślan zainaugurowała kolejny rok akademicki 17 października.

Najmłodsi studenci spotkali się – jak co roku podczas inauguracji – w auli Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza. Indeksy wręczyli im: zastępca burmistrza Jasła Elwira Musiałowicz – Czech, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jasła Urszula Czyżowicz oraz rektor PSW prof. nadzw. Stanisław Polański.

 

Wcześniej maluchy złożyły ślubowanie, powtarzając za zastępcą burmistrza: „Ciekawi tego, co dla nas nowe i nieodkryte będziemy z radością odkrywać wiedzę o otaczającym nas świecie”. Mali studenci oraz opiekunowie, którzy przyprowadzili ich na rozpoczęcie roku akademickiego, wysłuchali też tradycyjnej pieśni żaków: „Gaudeamus igitur” oraz obejrzeli występ iluzjonisty.

Od powstania Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego w 2011 roku, w jego zajęciach uczestniczyło ponad 500 kilkuletnich jaślan. Zajęcia akademickie dla dzieci od pierwszego semestru zyskały uznanie zarówno młodziutkich słuchaczy, jak i ich rodziców. Z upływem lat popularność tej formy przekazywania wiedzy najmłodszym mieszkańcom Jasła nie słabnie.

Obecnie zajęcia na Juniwersytecie organizowane są, na zlecenie Miasta Jasła, przez Stowarzyszenie Społeczno Kulturalno Oświatowe „Kalokagatia”, a będą prowadzone w Centrum Edukacji „Sowa”. Jasielski Uniwersytet Dziecięcy realizowany jest w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii poprzez kampanię Postaw na rodzinę.

Informacje o tematach i terminach zajęć są zamieszczane na stronie internetowej Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego www.juniwersytet.pl

UMJ

{gallery}galerie/2015_rok/JUD_inauguracja{/gallery}