środa, 28 lutego, 2024

„Mistrzowie w pasach” – lekcja o bezpieczeństwie w Jasielskim Domu Kultury

0
„Mistrzowie w pasach” – lekcja o bezpieczeństwie w Jasielskim Domu Kultury
Udostępnij:

Wczoraj w Jasielskim Domu Kultury dzieci z jasielskich szkół, miały okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji. W ramach ogólnopolskiej kampanii realizowanej przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pn.” Mistrzowie w pasach”, zaproszeni goście, w tym także policjanci z jasielskiej komendy policji, przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Wczoraj przed południem sala widowiskowa Jasielskiego Domu Kultury była wypełniona po brzegi. Najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w innej niż dotychczas lekcji, której tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a dokładnie prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach i zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Oprócz prowadzących to spotkanie na sali byli także obecni patronaci, którzy wspierali kampanię, a także Elwira Musiałowicz-Czech Zastępca Burmistrza Miasta Jasła, Marek Konkolewski Dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym działającego w strukturze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Józef Biernacki Członek Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W spotkaniu uczestniczyli także jasielscy policjanci, st. asp. Bartłomiej Świerczek Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, st. sierż. Barbara Pawłowska asystent Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Jaśle.

Podczas spotkania obfitującego w zabawy i konkursy, najmłodsi słuchacze dowiedzieli się jak postępować by być bezpiecznym na drodze i w podróży. Eksperci kampanii „Mistrzowie w pasach” prowadzili instruktaż prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa, a także edukowali jak montować foteliki i bezpiecznie przewozić dzieci. Ważne kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze omówił także Marek Konkolewski. W swoim wystąpieniu podkreślił jak istotne podczas podróży samochodem jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Krótką lekcję na temat bezpieczeństwa prowadzili także policjanci z jasielskiej komendy. Przypominali dzieciom podstawowe przepisy i wskazywali właściwe postawy i zachowania kształtując tym samym umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze. Aby ta lekcja była ciekawa policjanci wykorzystali użyczone przez Straż Miejską w Jaśle pomoce dydaktyczne m.in. zestaw „Autochodzik”.

Nie ulega wątpliwości, że poprzez taką formę nauki w postaci konkursów i zabaw, w pamięci najmłodszych pozostaną te najcenniejsze wiadomości, które z pewnością w przyszłości wpłyną na ich bezpieczeństwo.

KPP w Jaśle

{gallery}galerie/17_rok/na_pasach{/gallery}