poniedziałek, 22 lipca, 2024

Młodzież uczy się przedsiębiorczości

0
Młodzież uczy się przedsiębiorczości
Udostępnij:

Jasielska Młodzieżowa Akademia Przedsiębiorczości – projekt edukacyjny Jasielskiego Stowarzyszenie Przedsiębiorców realizowany ze środków finansowych Fundacji PZU w ramach konkursu „Z PZU po lekcjach” na terenie Gminy Jasło i Powiatu Jasielskiego w okresie wrzesień 2016 – czerwiec 2017.

Celem projektu skierowanego do 80 uczniów w wieku 14-19 lat uczęszczających do Zespołów Szkół w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach oraz Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, a także 15 nauczycieli przedmiotów związanych z przedsiębiorczością jest podniesienie poziomu wiedzy, kompetencji i umiejętności oraz obudzenie ducha ciągłego rozwoju i zaangażowania na płaszczyźnie społecznej i gospodarczej wśród beneficjentów. Założone cele zostaną osiągnięte poprzez doprowadzenie do samookreślenia własnych potrzeb, problemów z nimi związanych i ukazanie sposobów ich rozwiązania oraz rozwoju z wykorzystaniem przedstawionych narzędzi.

W ramach projektu realizowane są następujące działania:

– warsztaty ekonomiczne, prawne, przedsiębiorczości, public relations,
– wizyty studyjne w jasielskich przedsiębiorstwach,
– spotkania interaktywne ze specjalistami różnych branż biznesowych,
– konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych „Moja wizja promocji lokalnego biznesu”,
– konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Mój pomysł na lokalny biznes”,
– debaty oxfordzkie,
– szkolenie edukacji przedsiębiorczości dla nauczycieli przedmiotów związanych z przedsiębiorczością,
– gala podsumowująca.

Istotnym elementem projektu, będzie przedstawienie pomysłów młodzieży szerokiemu gronu przedsiębiorców i mieszkańców Gminy Jasło oraz Powiatu Jasielskiego w formie broszury, a także przedstawienie lokalnej społeczności w szkołach debat oxfordzkich oraz nagranie ich dla celów edukacyjnych w przyszłości.

Serdecznie zapraszamy media lokalne i regionalne do aktywnego zainteresowania projektem oraz nagłaśniania prowadzonych działań, dzięki czemu w większym stopniu osiągniemy zamierzone cele.

Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu:

Dawid Szczepankiewicz, tel.kom. 698124777

{gallery}galerie/warsztaty_jsp{/gallery}