sobota, 22 czerwca, 2024

Młodzież w krainie fantazji – Żakinada 2016

0
Młodzież w krainie fantazji – Żakinada 2016
Udostępnij:

17 czerwca ulicami Jasła przeszedł barwny korowód Żaków, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Jasła i powiatu jasielskiego: Gimnazjum nr 1, Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół w Trzcinicy, Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół nr 4, I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, oraz z Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle.
Na Ogródku Jordanowskim nastąpiło oficjalne przekazanie kluczy do bram miasta. Władzę przejęli król Jakub Borowiec oraz królowa Aleksandra Michalec od Elwiry Musiałowicz – Czech – zastępcy burmistrza Miasta Jasła.

Po oficjalnej części odbył się konkurs na strój, w tym roku uczniowie mogli się przebrać w III kategoriach: filmowej, bajkowej oraz fantastycznej. Nowością w programie tegorocznej Żakinady był również konkurs na strój dla Grona Pedagogicznego.

Jury w składzie:

Bożena Molska (Kierownik Wydział Kultury Urzędu Miasta Jasła), Grażyna Leńczuk (Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle), król Jakub Borowiec oraz królowa Aleksandra Michalec przyznali równorzędne nagrody:

W kategorii stroju filmowego:

Kinga Buglewicz, Kacper Sondej, Joanna Potyrała z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle,

Emilia Kardaś z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle,

Aleksandra Socha z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle,

Krzysztof Gębarowski, Bartłomiej Tyburowski z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

W kategorii stroju bajkowego:

Katarzyna Kozon, Maciej Storec z z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle oraz z Zespołu Szkół w Trzcinicy,

Dominik Orzech, Aleksandra Żrebiec, Paulina Szczyrba z Gimnazjum nr 2 w Jaśle,

Dominika Kurdziel z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle,

Magdalena Szetela z Gimnazjum nr 2 w Jaśle.

W kategorii strój fantastyczny:

Aleksandra Korczykowska, Karolina Oberc z Gimnazjum nr 1 w Jaśle,

Martyna Stanula, Sylwia Węgrzyn, Patrycja Burak, Anna Janiga z Gimnazjum nr 2 w Jaśle,

Filip Klerz z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

Nagrodę za najlepszy strój dla Grona Pedagogicznego otrzymały panie nauczycielki z Zespołu Szkół w Trzcinicy: Iwona Cetnarowicz – Rzońca i Teresa Kuchta.

Wyróżniona została także Musztra Paradna z Zespołu Szkół w Trzcinicy.

Po konkursie na najlepszy strój odbyły się zabawy i konkurencje: pokaz tańca American Country, który poprowadzili uczniowie z 1 Gimnazjum nr 1 w Jaśle, quiz filmowy, limbo oraz Silent Disco przygotowane przez Młodzieżową Radę Miejskiej.

Młodzież mogła także usłyszeć znane przeboje muzyczne w wykonaniu zespołu Skwarki z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach. Umiejętności wokalne zaprezentowały również wokalistki z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle: Karolina Juszczyk oraz Klaudia Łopatkiewicz. Na plenerowej scenie wystąpiła także Grupa Wokalna działająca w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle reprezentowana przez Katarzynę Krupę, Annę Skibę oraz Oliwię Dybaś.

Żakinada 2016 odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Jasła oraz Starosty Jasielskiego. Nagrody oraz upominki zostały ufundowane przez Urząd Miasta Jasła oraz Starostwo Powiatowe w Jaśle.

MDK w Jaśle

{gallery}galerie/16_rok/żakinada{/gallery}