poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Dni Jasła 2016

0
Udostępnij:

Perfect oraz Red Lips to gwiazdy tegorocznych Dni Jasła. Oprócz nich na scenie zaprezentują się także: Totentanz, The Friends, Jacek Dewódzki&Revolucja oraz jasielskie formacje: Humanoid, Mindfield i Krusher. Nowością będzie występ Teatru Na Walizkach z „Beczką śmiechu”. Impreza odbywać się będzie w dniach 24 – 26 czerwca na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
W tym roku świętowanie rozpocznie się już w piątek. Przed publicznością wystąpią Humanoid, Mindfield i Krusher. Pierwszy z nich powstał w maju 2010 r. Muzycy starają się mieszać style i nie szufladkować muzyki. Mówią, że w ich utworach słuchacze znajdą „mocne riffy, ciekawą melodię i głęboki intensywny wokal”.

Kolejny zespół – Mindfield powstał początkiem roku 2008. Dzięki debiutanckiemu mini albumowi „Snap Of Fingers” trafił do radia i wielu muzycznych magazynów. W roku 2010 zespół zwyciężył w ogólnopolskim konkursie Cieszanów Rock Festiwal i zagrał mini trasę z zespołem Acid Drinkers.

Piątkowe koncertowanie zakończy Krusher, który zadebiutował w 2008 roku albumem „Forward”. Zespół zagrał ponad 200 koncertów w całej Polsce i za granicą, jest zdobywcą wielu nagród na festiwalach, co roku gra również koncerty na Zlotach Motocyklowych w całej Polsce. Od września 2009 roku Krusher organizuje w Jaśle festiwal muzyczny pod nazwą Krushfest.

Drugi dzień tradycyjnie już rozpocznie Munduriada, czyli konkursy i pokazy sprawnościowe służb mundurowych. A od godz. 16.00 jasielski MOSiR zamieni się w ogromną plenerową salę koncertową. Jako pierwszy wystąpi The Friends, uczestnik talent show: „Must be the music” oraz „Mam talent”. W swoim repertuarze zespół ma piosenki polskie i zagraniczne z lat 50 i 60 z dodatkiem własnych, wzorowanych stylistycznie na złotej erze rock’n’rolla. The Friends emanują energią sceniczną, klasycznym brzmieniem i znakomitym kontaktem z publicznością.

Energetyczny kwartet Totentanz zadebiutował w 2007 roku. Zainspirowany szeroką gamą różnych wykonawców (głównie zagranicznych), porusza się w niepokojących, a zarazem przyziemnych rejonach, krytykując i piętnując trudną rzeczywistość, odsłaniając jednocześnie pogodniejsze strony życia. Totentanz został doceniony przez publiczność i organizatorów wielu festiwali m.in. studenckich, na które był zapraszany jako główna gwiazda imprezy.

Red Lips – gwiazda sobotniego wieczoru, to półfinalista pierwszej edycji programu „Must Be The Music”. Zespół powstał w 2009 roku w Warszawie, a w jego skład wchodzą ludzie, którzy komponują, tworzą, grają koncerty, myślą niekonwencjonalnie, są niezależni i kochają filmy Quentina Tarantino. Muzycy swoją twórczość określają jako pop-punk, rock i electro. „Muzyka Red Lips – ponadczasowa, intrygująca, odważna i zmysłowa czyli dokładnie taka, jak czerwona szminka, która uszlachetnia urodę każdej kobiety” – piszą o sobie.

Na niedzielę organizatorzy – Miasto Jasło i Jasielski Dom Kultury oraz Partner wydarzenia – Lotos S.A, zapraszają na dalszy ciąg atrakcji. Rozpocznie je „Beczka śmiechu” w wykonaniu wrocławskiego Teatru Na Walizkach, następnie zaprezentują się soliści i tancerze Jasielskiego Domu Kultury, odbędzie się także pokaz zumby.

Dla sympatyków mocniejszego uderzenia zagrają Jacek Dewódzki & Revolucja. Artysta na swoim koncie ma współpracę z zespołami m.in.: Oddział Zamknięty i Dżem. Brał także udział w wielu innych przedsięwzięciach muzycznych, takich jak: Przystanek Woodstock, WOŚP, Inwazja Mocy.

„Nie płacz Ewka”, „Niewiele ci mogę dać”, „Autobiografia”, „Chcemy być sobą” oraz wiele innych przebojów wyśpiewa liczący blisko 40 lat zespół Perfect, który zakończy tegoroczne Dni Jasła.

JDK