środa, 1 lutego, 2023

Nie ma już PNiG Jasło!

0
Nie ma już PNiG Jasło!
Udostępnij:

Od 1 lutego jasielska spółka PNiG nie istnieje. Przejęta została przez Exalo Drilling S.A. razem z pięcioma działających niezależnie firmami wiertniczo-serwisowych z grupy PGNiG.

Zakończył się formalno-prawny etap integracji pięciu spółek wiertniczo-serwisowych z grupy PGNiG: PNiG Kraków S.A., PNiG JASŁO S.A., PNiG NAFTA S.A., PN „Diament” Sp. z o.o. oraz ZRG Krosno Sp. z o.o. Wszystkie weszły w skład nowego podmiotu – Exalo Drilling S.A.

Na razie jasielska firma funkcjonuje, tak jak dotychczas, ale nie ma już swojego zarządu, odwołano także radę nadzorczą. Jakie będą kolejne kroki i czy będą zwolnienia pracownicze jeszcze nie wiadomo. Dziś w Warszawie odbyć ma się konferencja prasowa, można więc spodziewać się jakiś informacji na ten temat.

– Restrukturyzację i powstanie Exalo poprzedził kilkumiesięczny proces przygotowań i współpracy pięciu, działających dotąd odrębnie, spółek – mówi Piotr Truszkowski, prezes Exalo Drilling S.A.W lipcu 2012 roku powstała spółka celowa PGNiG Poszukiwania S.A. i rozpoczął się wymagający i złożony proces konsolidacji. Exalo Drilling S.A. jest kontynuatorem bogatych doświadczeń i tradycji, wypracowanych przez każdy z dotychczas niezależnie funkcjonujących podmiotów. Jest to jednocześnie początek działalności silnej i nowoczesnej firmy wiertniczo-serwisowej, której celem strategicznym jest bycie liderem na rynku Europy Środowo-Wschodniej – podkreśla Truszkowski.

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj