wtorek, 18 czerwca, 2024

…i ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską

0
…i ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską
Udostępnij:

Po raz kolejny Marsz Mendelsona zabrzmiał dla 11 par z Jasła, które obchodziły złote gody. Jubilaci odebrali medale, gratulacje i życzenia.

Alicja Wójcik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle, składając jubilatom gratulacje podkreśliła, że medal ten jest wyjątkowym spośród polskich odznaczeń. Otrzymuje go bowiem para małżeńska, której wspólne życie jest powodem do dumy dla najbliższych, a także dowodem uznania związku kobiety i mężczyzny, którzy od pół wieku trwają przy danej sobie przysiędze.

Odznaczone zostały pary: Maria i Józef Dybasiowie, Zdzisława i Kazimierz Dzikowie, Lucyna i Julian Gronkiewiczowie, Leokadia i Stanisław Jaworowie, Helena i Jan Jędrysikowie, Krystyna i Eugeniusz Kijakowie, Justyna i Eugeniusz Kuźmowie, Zofia i Edward Misiołkowie, Władysława i Karol Stetkiewiczowie, Łucja i Ludwik Wanatowie, Janina i Kazimierz Żółtkowie. Niestety kilku par, z przyczyn osobistych, brakowało na spotkaniu jubileuszowym.

Zapytani o receptę na tak długi związek państwo Kuźmowie wyliczy: miłość, tolerancja, kompromis i praca.

Do życzeń dołączył się burmistrz Jasła Andrzej Czernecki, który w imieniu prezydenta RP wręczył jubilatom medale.

– Chciałem wyrazić najgłębsze słowa uznania dla państwa, za ten wieloletni trud, za lojalność, za to, że przez tyle lat dochowali państwo przysięgi małżeńskiej. Wiem ile to wymaga poświęceń, umniejszania siebie dla innych, ile to wymaga wzajemnego zrozumienia i samozaparcia pomimo trudów i trosk życia codziennego – powiedział Czernecki.                                                        

Tradycyjną lampką szampana, przy dźwięku Marsza Mendelsona wzniesiono toast za wiele kolejnych, wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu świętujących jubilatów. Na koniec uroczystości pary zostały zaproszone do wysłuchania koncertu fortepianowego z Lwowską Orkiestrą Kameralną pod dyrygenturą Igora Pylatuka. Niestety tylko nieliczni z tego grona skorzystali z zaproszenia burmistrza.

Agata Płatek

{gallery}galerie/złote_gody{/gallery}