poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Nie żyje Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec

1
Nie żyje Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec
śp. Jan Czubik, fot. arch.
Udostępnij:

Dziś w nocy, po ciężkiej chorobie zmarł Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec. Miał 72 lata,  gminą zarządzał od 6 lat. Pogrzeb odbędzie się w niedzielę.

Jan Czubik to znany i ceniony przedsiębiorca, samorządowiec i społecznik. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej, po studiach pracował  w biurze projektowym i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kolejne lata spędził w Austrii prowadząc własną działalność gospodarczą. Po powrocie na stałe do Polski nadal prowadził prężnie działającą firmę, równocześnie zaangażował się w życie społeczne.  Pełniąc między innymi funkcje: radnego Gminy Tarnowiec IV i VI kadencji, członka Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki od 2014 roku, prezesa Zarządu Towarzystwa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, członka Rady Społecznej SzS w Jaśle, członka Komisji Rewizyjnej Powiatowo – Gminnego Związku Komunikacyjnego w Jaśle, wieprezesa Stowarzyszenia Lokalnej Grupa Działania „Nowa Galicja”. Wójtem Gminy Tarnowiec został po raz pierwszy w 2014 roku,  pełnienie tej funkcji stało się jego misją i pasją, którą wykonywał z całkowitym zaangażowaniem aż do samego końca.  

Prywatnie był wielkim fanem motoryzacji, zapalonym motocyklistą, miał słabość do koni i motolotni. Był m.in. członkiem klubu Brothers of the South.  

Pogrzeb odbędzie się w najbliższą niedzielę (18 października) o godzinie 14.00 w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu.

Rodzinie i przyjaciołom śp.Jana Czubika składamy szczere wyrazy współczucia.

/red/

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.