wtorek, 27 lutego, 2024

Nowa droga, chodnik, kanalizacja deszczowa i oświetlenie

0
Nowa droga, chodnik, kanalizacja deszczowa i oświetlenie
Udostępnij:

Blisko 1 mln 750 tys. zł wynosi wartość robót na osiedlu Na Kotlinę. Mieszkańcy ulic: Mendysa, Widokowej, Górskiej i Pogodnej będą mieli lepszy dojazd do swoich domów poprzez przebudowę odcinka ulicy Mendysa.

– Zawsze podkreślałem, że ta inwestycja jest niezbędna. Dzięki przychylności Rady Miejskiej Jasła udało się zabezpieczyć środki w budżecie na budowę nowej drogi, chodnika, kanalizacji deszczowej i oświetlenia. Oczywiście mieszkańcy muszą liczyć się z trudnościami, ale liczę na ich wyrozumiałość, bo termin robót jest naprawdę krótki – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Zakres robót obejmuje wykonanie: odcinka drogi asfaltowej o długości 717 metrów (dotychczas droga wykonana była z płyt betonowych), jednostronnego chodnika oraz budowę oświetlenia ulicznego z przyłączem energetycznym. Drugim elementem robót będzie budowa kanalizacji deszczowej. Wody opadowe z części miasta ograniczonej ulicami: Na Kotlinę, Lwowska i 17-go Stycznia odprowadzone zostaną przebudowanym kanałem deszczowym do nowo wybudowanego zbiornika retencyjnego.

Termin zakończenia robót planowany jest na 15 listopada br. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robot Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

UMJ

{gallery}galerie/16_rok/inwestycje_drogowe{/gallery}