sobota, 20 kwietnia, 2024

Wojowie na jasielskim rynku – już jutro

0
Wojowie na jasielskim rynku – już jutro
Udostępnij:

Już jutro (19 sierpnia) o godz. 19.00 na jasielskim rynku pojawią się wojowie, który pokazem walk i uzbrojenia tradycyjnie rozpoczną tegoroczny Karpacki Festiwal Archeologiczny. Do skansenu Karpacka Troja zaprasza natomiast 20 i 21 sierpnia.

 Tegorocznej edycji towarzyszyć będą widowiskowe bitwy, turnieje i pokazy rzemieślnicze. Przed publicznością wystąpi kilkuset wojów i rzemieślników odtwarzających okres epoki brązu i wczesnego średniowiecza.

Festiwal tradycyjnie rozpocznie się  19 sierpnia pokazem walk i uzbrojenia na Rynku w Jaśle. Jednym z ważniejszych elementów programu są turnieje. Wojowie wczesnośredniowieczni będą zmagać się o nagrody specjalne między innymi w turnieju bojowym i łuczniczym.

Największą atrakcją Festiwalu jest możliwość obejrzenia rekonstrukcji wielkiej bitwy o panowanie nad grodem w Trzcinicy. Każdy, kto w tych dniach odwiedzi Karpacką Troję wyjdzie z niej bogatszy o wiedzę dotyczącą czasów, w których w Trzcinicy funkcjonował jeden z najpotężniejszych grodów obronnych na terenie Polski.

UMJ/organizatorzy