wtorek, 16 kwietnia, 2024

Nowy komendat jasielskiej policji

0
Nowy komendat jasielskiej policji
Udostępnij:

Wczoraj obowiązki komendanta Powiatowego Policji w Jaśle powierzone zostały komisarzowi Jackowi Krzyżakowi. Zastąpił na tym stanowisku inspektora Pawła Filipka, który pełni obowiązki zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Komisarz Jacek Krzyżak ma 47 lat, jest żonaty, ma dwoje dzieci. Prywatnie interesuje się historią lotnictwa, sportem, muzyką i literaturą. W Policji pełni służbę od 26 lat. Jednostką, w której rozpoczął pracę była jasielska komenda. Pełnił funkcje na różnych stanowiskach, m.in. przez 12 lat służył w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Od kwietnia 2009 r. był Naczelnikiem Wydziału Wspomagającego KPP w Jaśle . Od 2012 r był komendantem Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.

 

Jak odnosi się do powierzenia mu obowiązków komendanta Powiatowego Policji w Jaśle>

Z wielką pokorą, bo wyzwanie ogromne, dużo pracy przede mną – powiedział nam komisarz Jacek Krzyżak. – Przygotowany jestem do ogromu obowiązków, które mnie czekają. Jestem przede wszystkim policjantem i będę wydajnie pracował na rzecz bezpieczeństwa publicznego i będę budował ciepły wizerunek policji i zapracowywał na zaufanie społeczne jeszcze wyższe.

Inspektor Paweł Filipek, który pełni obowiązki zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, nadzoruje pracę policjantów z Wydziału Kryminalnego, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Wydziału Techniki Operacyjnej, Wydział Wywiadu Kryminalnego, Laboratorium Kryminalistyczne, Wydział do walki z Korupcją, Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, Wydziału do walki z Cyberprzestępczością oraz Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową.

Paweł Filipek ma 44 lata, jest żonaty i ma dwoje dzieci. Od 25 lat jest funkcjonariuszem policji, był Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego w Jaśle. Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz Wydział Prawa na UMCS w Lublinie. Posiada również wykształcenie podyplomowe w zakresie zarządzania jakością w administracji publicznej i zarządzania kryzysowego. Komendant Paweł Filipek jest działaczem społecznym. W dwóch kadencjach był radnym. W latach 2002-2006 był radnym Rady Gminy Kołaczyce pełniąc funkcję Przewodniczącego Komisji Spraw Społecznych. W latach 2010-2014 był Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Kołaczyce.

Na razie wymienione zmiany karowe to tylko powierzenie obowiązków. Rzeczywiste powołanie na nowe stanowiska inspektora Pawła Filipka, jak i komisarza Jacka Krzyżaka spodziewać można się najwcześniej po świętach wielkanocnych.

Ewa Wawro