wtorek, 27 lutego, 2024

Od dziś szkoła ma swój sztandar i imię

0
Od dziś szkoła ma swój sztandar i imię
Udostępnij:

Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 12 od dziś nosi imię Ignacego Łukasiewiecza.

Uroczystości nadania imienia Integracyjnej Szkole Podstawowej nr 12 w Jaśle rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej. Oprócz dzieci, rodziców i wychowawców, uczestniczyli w niej także podkarpacki wicekurator oświaty, przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, kapłani i katecheci Zespołu Szkół Miejskich nr 3.

– Niech ten sztandar będzie waszym nauczycielem i przewodnikiem. Macie czerpać wzorce od waszego przewodnika, którym jest Ignacy Łukasiewicz, którego symbolizuje ten sztandar – tymi słowami zwrócił się do zebranych ks. proboszcz Tadeusz Gąsiorowski. – Jest to ideał wielkiego Polaka, konstruktora, przemysłowca, społecznika i filantropa. Jego życiowa postawa nacechowana jest pracowitością i dążeniem do solidnego przygotowania zawodowego , żarliwym patriotyzmem, pasją społecznikowską i wiarą w powodzenie pracy dosłownej i dobrze zorganizowanej. Niech wasz patron uczy was przede wszystkim pracowitości, bo dzięki niej można osiągnąć tak wiele – podkreślił proboszcz.

Po nabożeństwie sztandar został uroczyście przeniesiony na teren szkoły. Podczas dalszych uroczystości przedstawiony został zarys szkoły od początku jej powstania tj. od czerwca 2007 roku do chwili obecnej. Sporo uwagi poświęcono osiągnięciom uczniów, ich dążeniom i pasjom.

– Dzień nadania imienia Integracyjnej Szkole Podstawowej nr 12 w Jaśle stanowi znamienna cezurę jej historii – podkreśliła w swoim wystąpieniu Aleksandra Zajdel – Kijowska, dyrektor szkoły. – W tym roku jej mury opuszczają pierwsi absolwenci, dla nich i ich nauczycieli minione sześć lat to czas kreowania specyfiki.

Osobom i instytucjom, które dążyły i wspierały szkołę w osiągnięciu celu wręczono tytuł Mecenasa Zespołu Szkół Miejskich nr 3. Byli to: Adam Nowak, PGNiG Sanok, Biuro Projektowe Nafta- Gaz w Jaśle oraz Karpacka Spółka Gazownictwa w Tarnowie o/ Jasło.

Agata Płatek