niedziela, 21 kwietnia, 2024

Targi pracy w Jaśle – gwarno, tłoczno i ciekawie

0
Targi pracy w Jaśle – gwarno, tłoczno i ciekawie
fot. arch.
Udostępnij:

Młodzież szkolna, studenci oraz osoby poszukujące pracy pojawili się w środę, 18 maja w hali sportowej jasielskiego MOSiR-u na pierwszych orgaznizowanych przez Miasta Jasło „Jasielskich Targach Pracy, Edukacji i Kariery”. Na odwiedzających czekały stoiska ponad 30 wystawców: firm, instytucji, uczelni wyższych oraz firm edukacyjnych i szkoleniowych.

Jasielskie targi były świetną okazją do poznania firm działających na lokalnym rynku, a także dały przestrzeń dla wielu spotkań, rozmów i dyskusji, które odbywały się w miłej i biznesowej atmosferze. – Naszym głównym założeniem było skupienie w jednym miejscu wiedzy i informacji na temat wielu firm, które działają w naszym regionie, ale również tych placówek, instytucji, które mogą pomóc naszym mieszkańcom w wyborze kariery zawodowej lub w jej rozwoju. Zależało nam również na tym, aby przy tej okazji przedsiębiorstwa, szkoły i uczelnie nawiązały współpracę i gotowe były do wymiany doświadczeń – mówił podczas targów Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Praca, edukacja, warsztaty

W strefie praca znalazło się ponad 20 firm o różnorodnym profilu i charakterze. Gościliśmy te największe o marce krajowej i światowej, ale również te, które działają lokalnie. Pełna lista firm pod linkiem: https://um.jaslo.pl/pl/jasielskie-targi-pracy-edukacji-i-kariery/ Swoją ofertę zaprezentowało także Wojskowe Centrum Rekrutacji w Jaśle oraz 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej. W strefie edukacja zaprezentowały się szkoły ponadpodstawowe powiatu jasielskiego, firmy doradcze i szkoleniowe oraz uczelnie wyższe. Z kolei w strefie warsztatowej 30 młodych ludzi wzięło udział w spotkaniach realizowanych przez profesjonalnego trenera biznesu, a wszyscy chętni mogli skorzystać z indywidualnego doradztwa prowadzonego przez specjalistów z urzędu pracy oraz firmę Innovo. Innowacje w biznesie. Spotkania w gronie specjalistów przyczyniły się do pogłębienia wiedzy i zdobycia doświadczenia. 

Biznes przyjazny mieszkańcom

By kształtować wśród mieszkańców świadomość w zakresie korzyści płynących z wsparcia lokalnej gospodarki między innymi poprzez dokonywanie lokalnych zakupów oraz budowanie wzajemnych relacji biznesu, przeprowadzono wśród uczestników targów konkurs „Biznes przyjazny mieszkańcom”. Rozstrzygnięcie konkursu już 21 czerwca br. podczas obchodów Dnia Przedsiębiorcy.

Wyjazdy studyjne

Wydarzeniem towarzyszącym targom są wyjazdy studyjne młodzieży w siedzibach przedsiębiorstw – wystawców. Wizyt takich będzie dziesięć, a wezmą w nich udział uczniowie szkół podstawowych, średnich i studenci. W ciągu najbliższych dwóch tygodni odwiedzą firmy takie jak: Solgam, Erko, Splast, Jafar, Gamrat, Gamart czy Nowy Styl.

Jasielskie Targi Pracy Edukacji i Kariery zorganizowane zostały przez Miasto Jasło w partnerstwie z Jasielskim Stowarzyszeniem Przedsiębiorców. Realizowane są one w ramach przedsięwzięcia Dni Przedsiębiorczości w projekcie  „Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021 oraz budżetu państwa.

„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.

Więcej informacji o projekcie znajdziesz na stronie https://um.jaslo.pl/pl/jaslo-moje-miasto-moj-dom/

Urząd Miasta w Jaśle