poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Aresztowany za znęcanie się nad rodzicami

0
Aresztowany za znęcanie się nad rodzicami
Udostępnij:

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 30-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad rodzicami. Policjanci zatrzymali go po ostatniej awanturze.
W miniony piątek policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie Jasła. Zgłaszający prosił o pomoc w związku z przemocą w rodzinie. Funkcjonariusze ustalili, że jego pijany syn po raz kolejny wszczął awanturę, w czasie której groził swoim rodzicom. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Podany alkomat wskazał ponad 2  promile alkoholu w jego organizmie.

Po umieszczeniu podejrzanego w policyjnym areszcie do pracy przystąpili śledczy, którzy zgromadzili materiał dowodowy uzasadniający postawienie mężczyźnie zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad ojcem i matką. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że od pewnego czasu bicie, szarpanie, znieważanie, to tylko niektóre upokorzenia, jakie rodzice podejrzanego musieli znosić. 
 
Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad rodzicami i spowodowania uszczerbku na zdrowiu matki. Sąd Rejonowy w Jaśle, po zapoznaniu się z aktami postępowania, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 

Przypominamy, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo. Informacje na ten temat przeczytasz tutaj.

KPP w Jaśle