sobota, 4 lutego, 2023

Policjanci liczyli bezdomnych

0
Policjanci liczyli bezdomnych
Udostępnij:

Policjanci pełniący służbę na terenie powiatu jasielskiego aktywnie włączyli się w realizację czynności związanych z liczeniem osób bezdomnych w ramach działań inicjowanych przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej pn. „Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych”. Policjanci sprawdzali miejsca, w których bezdomni szukali schronienia przed niskimi temperaturami m.in. pustostany i wiaty. Funkcjonariusze znaleźli 4 takie osoby. Pomimo oferowanej pomocy przewiezienia do schroniska, żadna z nich nie wyraziła na to zgody.

Jasielscy policjanci systematycznie sprawdzają miejsca, w których bezdomni szukają schronienia przed zimnem. Najczęściej osoby te zasiedlają różnego rodzaju wiaty i opuszczone budynki, w których rozpalają ogniska aby się ogrzać. Wczorajsze działania polegające na liczeniu osób bezdomnych były dogodną okazją do współpracy wielu podmiotów, by zdiagnozować problem bezdomności na terenie powiatu jasielskiego i skutecznie nieść tym osobom pomoc. W akcję włączyli się także jasielscy policjanci w szczególności dzielnicowi, którzy najlepiej znają podległy im teren oraz miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby bezdomne.

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze rozpoczęli sprawdzanie miejsc, w których gromadzili się bezdomni. Podczas patrolu sprawdzili kilkanaście pustostanów, teren ogródków działkowych, rejon dworców PKS i PKP. Policjanci sprawdzali także piwnice i klatki schodowe bloków. W przypadku ujawnienia osób bezdomnych funkcjonariusze informowali o możliwości udzielenia pomocy, wskazywali miejsca gdzie można bezpiecznie schronić się przed zimnem. W trakcie rozmowy uświadamiali także bezdomnych o niebezpieczeństwie dla życia i zdrowia wynikającym z niskiej temperatury.

W najbliższych dniach zapowiadane są bardzo niskie temperatury. Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Zwróćmy także uwagę na osoby starsze nieporadne życiowo i osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

KPP w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj