sobota, 22 czerwca, 2024

Podziękowania i awanse, czyli święto Policji w Jaśle

0
Podziękowania i awanse, czyli święto Policji w Jaśle
Udostępnij:

Uroczystą zbiórką, zorganizowaną 20 lipca br. w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury, jasielscy policjanci uczcili 97. rocznicę uchwalenia przez polski Sejm ustawy o Policji Państwowej. Przy tej okazji na wyższe stopnie służbowe awansowanych zostało 55 funkcjonariuszy KPP w Jaśle: 3 w korpusie oficerskim, 36 w korpusie aspiranckim i 16 podoficerów.

Świętowanie – wzorem ubiegłych lat – rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Stanisława BM, odprawiona w intencji policjantów i ich rodzin. Zorganizowana po mszy uroczysta zbiórka, tradycyjnie była okazją do oficjalnego wręczenia policjantom odznaczeń i awansów. Jak zwykle były także podziękowania dla policjantów i od policjantów.

Dzięki sumiennej pracy policjantów i pracowników policji oraz naszych partnerów społecznych powiat jasielski jest jednym z najbezpieczniejszych powiatów województwa podkarpackiego. Również woj. podkarpackie postrzegane jest, jako jedno z najbezpieczniejszych w kraju. Z satysfakcją mogę stwierdzić, że do tego stanu rzeczy w znacznej mierze przyczyniają się starania jasielskich policjantów – powiedział m.in. podczas zbiórki komendant KPP w Jaśle nadkom. Jacek Krzyżak, dodając, że tak dobre wyniki i liczne sukcesy jasielskiej policji nie byłyby możliwe bez przychylności samorządowców różnych szczebli, władz rządowych oraz instytucji, służb, organizacji i stowarzyszeń z którymi policja na co dzień współpracuje. – Za pomoc w działaniach na rzecz bezpieczeństwa obywateli powiatu jasielskiego oraz za okazywaną życzliwość serdecznie wam wszystkim dziękuję – mówił, zwracając się do zaproszonych gości. Szczególnie podziękowała złożył tym, którzy wspierają starania o budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. – Sprawa budowy jest praktycznie przesądzona i jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, w przyszłym roku zostanie rozpoczęta – dodał.

Wśród tegorocznych gości obchodów policyjnego święta byli m.in.: zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie insp. Pweł Filipek, reprezentująca senator Alicję Zając Iwona Trawińska Ćwiertniewicz, wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski, starosta jasielski Mariusz Sepioł, przewodniczący Rady Powiatu Jasielskiego Tadeusz Gorgosz, wójtowie samorządów gminnych pow. jasielskiego, a także ks. Gerard Stanula i ks. Piotr Filipek.

Społeczeństwo Jasła reprezentowali: przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Rak i zastępca burmistrza Elwira Musiałowicz – Czech, która w imieniu burmistrza przekazała komendantowi policji w Jaśle okolicznościowy list, a sierż. sztab. Łukaszowi Brejowi – Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła za szczególne osiągnięcia w służbie na rzecz społeczności lokalnej.

Przy okazji „Święta Policji” odznaczenia za szczególne osiągnięcia w pracy i wzorową służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego przyznaje Prezydent RP. W tym roku srebrny medal „Za długoletnią służbę” przyznany przez prezydenta Andrzeja Dudę otrzymał podinsp. Piotr Hals (odznaczenie wręczono w Rzeszowie).

Ponadto, złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” odznaczony został: mł. asp. Jerzy Pilch; srebrnym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa – mł. asp. Ryszard Przewoźnik.

Okolicznościowy grawerton, w podziękowaniu za długoletnią współpracę z policją, otrzymał od komendanta Jacka Krzyżaka były prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki.

/st/

***

Jasielscy policjanci, awansowani na kolejne stopnie służbowe:

na podinspektora: Magda Bator.

na nadkomisarza: Jacek Krzyżak, Bogusław Filip.

na aspiranta sztabowego: Lucjan Okarma, Grzegorz Stygar, Grzegorz Świędrych, Dariusz Świędrych, Renata Zięba, Ryszard Żurawski.

na starszego aspiranta: Agnieszka Bachórz, Ryszard Bors, Marcin Dziedzic, Andrzej Jarek, Marcin Kras, Marcin Kwiatkowski, Jordan Leśniak, Łukasz Machowski, Edward Misiołek, Jacek Mroczka, Paweł Ochałek, Krzysztof Pierzyński, Marcin Przebięda, Łukasz Szot, Bogdan Szot, Bartłomiej Świerczek, Arkadiusz Wickowski, Robert Zoła.

na aspiranta: Hubert Bacza, Sławomir Braczyk, Joanna Garbacik, Marcin Lawera, Jerzy Szot,

na młodszego aspiranta: Sławomir Dzida, Sławomir Gucwa, Damian Kiciliński, Ryszard Przewoźnik, Łukasz Przybyłowski, Tomasz Skałba, Wojciech Strzępek.

na sierżanta sztabowego: Marcin Bargieł, Tomasz Jarecki, Janusz Jaworski, Dariusz Urbanik, Wojciech Węgrzyn.

na starszego sierżanta: Paweł Bors, Dawid Cecuła, Sławomir Chopiak, Janusz Konrad, Jacek Kozdrój, Marcin Łaskawski, Łukasz Owiński, Barbara Pawłowska, Łukasz Sieńkowski.

na sierżanta: Daniel Adam i Monika Andrzejak.

{gallery}galerie/16_rok/święto_policji{/gallery}