środa, 28 lutego, 2024

Policjanci i pracownicy ZUS-u spotkali się z seniorami

0
Policjanci i pracownicy ZUS-u spotkali się z seniorami
Policjanci oraz pracownicy jasielskiego oddziału ZUS-u, w ramach działań profilaktycznych, spotkali się z słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jaśle fot. arch. KPP
Udostępnij:

Policjanci oraz pracownicy jasielskiego oddziału ZUS-u, w ramach działań profilaktycznych, spotkali się z słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jaśle. Wspólna wizyta mundurowych oraz przedstawicieli ZUS-u była doskonałą okazją do rozmowy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych.

Wczoraj, w auli Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle odbyły się wykłady, których tematem przewodnim było zagadnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa seniorów. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ZUS-u oraz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle m.in. Aleksander Borkowski – Zastępca Dyrektora ds. Świadczeń Oddziału ZUS w Jaśle, Andrzej Wydrzyński – Naczelnik Wydziału Obsługi Klienta i Korespondencji, Katarzyna Konopka – Naczelnik Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych, podkom. Piotr Wojtunik – Oficer Prasowy KPP w Jaśle oraz mł. asp. Barbara Pawłowska – asystent Wydziału Prewencji KPP w Jaśle.  

Podczas prelekcji przedstawiciele Policji, realizując założenia ogólnopolskiej kampanii „Dla każdego jest miejsce na drodze”, omówili zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym w odniesieniu do ostatnich zmian ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Mundurowi wskazali słuchaczom właściwe postawy i zachowania szczególnie podczas korzystania z przejść dla pieszych. W trakcie wykładów wskazali także na zagrożenia wynikające z działalności oszustów. Policjanci przybliżyli seniorom schemat działania grup przestępczych, omówili najbardziej popularne oraz nowe metody działania oszustów. 

Seniorzy uczestniczący w spotkaniu wysłuchali także wykładów przedstawicieli Oddziału Zakładu Ubezpieczeń w Jaśle. Prelegenci poruszali istotne dla słuchaczy tematy związane z zagadnieniami emerytalno-rentowymi. Ponadto kierując się troską o bezpieczeństwo seniorów narażonych na działalność oszustów, w ramach kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo’’, wskazywali na korzyści posiadania rachunku bankowego i przekazywania na niego świadczeń. Przedstawiciele jasielskiego oddziału ZUS-u zachęcali do korzystania z nowych form kontaktu, które zostały wprowadzone w związku z pandemią. Informowali również seniorów na temat korzyści z posiadania konta na Platformie Usług Elektroniczych.  

Osoby biorące udział w spotkaniu z uwagą wysłuchały przekazywanych informacji, aktywnie włączały się w dyskusję dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i problemami. Każdy z uczestników otrzymał broszury i ulotki informacyjne zawierające informacje omawiane podczas spotkania. 

KPP Jasło