niedziela, 5 lutego, 2023

Policjanci zabezpieczyli susz tytoniowy wart 45 tys. złotych

0
Policjanci zabezpieczyli susz tytoniowy wart 45 tys. złotych
Udostępnij:

Jasielscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilości suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. W jego domu policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej zabezpieczyli blisko 70 kilogramów suszu tytoniowego oraz 174 sztuk papierosów. Podejrzany został zatrzymany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

Policjanci z jasielskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zebrali informacje o mężczyźnie, który może posiadać znaczne ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Z poczynionych ustaleń wynikało, że podejrzany mężczyzna, 55-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego, w miejscu zamieszkania posiada dużą ilość suszu tytoniowego oraz papierosów.

Policyjne ustalenia potwierdziły się. W minioną środę, rano jasielscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej, w trakcie przeszukania domu podejrzanego, ujawnili i zabezpieczyli łącznie 67,6 kg suszu tytoniowego, 174 papierosy z filtrem oraz niewielką ilość krajanki tytoniowej. Zabezpieczone wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy. Według wyliczeń stanowiły wartość rynkową w kwocie ponad 45 tysięcy złotych, na których ciąży należny podatek akcyzowy w kwocie ponad 31 tys. złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jasielskiej komendy. Policjanci przedstawili mu zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego tj. przechowywania w miejscu zamieszkania wyrobów akcyzowych nieoznaczonych znakami akcyzy Ministerstwa Finansów Rzeczypospolitej Polskiej w postaci suszu tytoniowego, papierosów i krajanki tytoniu. 55-latek złożył wyjaśnienia i przyznał się do uprawy tytoniu, jak twierdził na własny użytek. Tłumaczył, że nie miał świadomości i wiedzy, że takie postępowanie jest zabronione.

Za uszczuplenie podatku akcyzowego w wysokości ponad 31 tys. złotych mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz kara grzywny.

KPP w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj