poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Plon niesiemy, plon… w gospodarza dom

0
Plon niesiemy, plon… w gospodarza dom
Udostępnij:

Tradycji stało się za dość. Uroczysta msza św., wieńce dożynkowe, podziękowania dla rolników za ich trud i dla ludzi wspierających rozwój gminy Kołaczyce.

Gospodarzami tegorocznych Dożynek Powiatowych, które odbyły się w minioną niedzielę na stadionie w Kołaczycach byli burmistrz Kołaczyc Małgorzata Salacha i starosta jasielski Mariusz Sepioł, a starostami dożynkowymi małżeństwo Monika i Jerzy Maziarz z Bieździadki. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. dziękczynną, koncelebrowaną przez siedmiu księży pod przewodnictwem dziekana Dekanatu Jasło-Wschód, ks. kanonika Zbigniewa Irzyka. W okolicznościowych przemówieniach, jakie wygłosili gospodarze i przybyli goście padały słowa uznania dla rolników za ich trudną i jakże ważną pracę oraz dla wywodzących się z powiatu jasielskiego parlamentarzystów oraz osób funkcyjnych, które wspierając działania lokalnych władz przyczyniają się do rozwoju gminy Kołaczyce. Burmistrz M.Salacha szczególne podziękowania skierowała pod adresem: senator RP Alicji Zając, pani wicemarszałek Marii Kurowskiej, wicewojewody Witolda Lechowskiego, starosty M.Sepioła oraz przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle Tadeusza Gorgosza.

– Plon niesiemy, plon … w gospodarza dom – śpiewał zespół Pogórzanie z Bieździedzy rozpoczynając tradycyjny obrzęd dożynkowy. Na zakończenie obrzędu, poświęcony przez dziekana Zbigniewa Irzyka chleb, przyniesiony wraz z wieńcami dożynkowym przez reprezentantów wszystkich gmin powiatu, pokroili wspomniani wcześniej gospodarze imprezy. Tradycyjnym zwyczajem rozdany został między uczestników spotkania. Na scenie prezentowały się zespoły ludowe, a wieczorem zagrała kapela „Pieczarki” oraz zespół „Chrząszcze”. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotogalerii z wydarzenia

Ewa Wawro