wtorek, 18 czerwca, 2024

Powiatowe obchody Święta Policji w Jaśle

0
Powiatowe obchody Święta Policji w Jaśle
Udostępnij:

We wtorek jasielscy policjanci obchodzili Święto Policji. W sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta zbiórka podczas, której policjanci otrzymali odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

W powiatowych obchodach Święta Policji wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Paweł Filipek. Wśród zaproszonych gości obecni byli również m.in. Maria Kurowska Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Ryszard Pabian Burmistrz Miasta Jasła, Henryk Rak Przewodniczący Rady Miejskiej Jasła, Andrzej Stachurski Etatowy Członek Zarządu Powiatu, Iwona Trawińska-Ćwiertniewicz Dyrektor Biura Senatorskiego Alicji Zając, Katarzyna Kędzior z biura poselskiego Posła na Sejm RP Bogdana Rzońcy, Kazimierz Łaba Prokurator Rejonowy w Jaśle oraz przedstawiciele samorządów, reprezentanci służb mundurowych, instytucji i organizacji będących partnerami jasielskiej Policji w działaniach na rzecz bezpieczeństwa.

Uroczystości podobnie jak w roku ubiegłym, rozpoczęły się mszą świętą w intencji funkcjonariuszy i ich rodzin, w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jaśle. Następnie policjanci wzięli udział w uroczystej zbiórce w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury, podczas której policjanci otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku awansowanych zostało 66 funkcjonariuszy jasielskiej Policji;4 w korpusie oficerskim, 37 w korpusie aspiranckim, 20 w korpusie podoficerskim oraz 5 szeregowych.

Podczas uroczystości wyróżnieni policjanci otrzymali nagrody samorządu powiatu jasielskiego i Burmistrza Miasta Jasła. Uroczyście uhonorowany został także dzielnicowy z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie, który biorąc udział w eliminacjach plebiscytu „Dzielnicowy bliżej nas”, zdobył największą liczbę głosów zajmując tym samym pierwsze miejsce w powiecie. Okolicznościowy dyplomy odebrał z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Komendant Powiatowy Policji w Jaśle mł. insp. Robert Wróbel, podczas swojego wystąpienia podziękował policjantom i pracownikom służby cywilnej za dotychczasową pracę. Nie zabrakło także słów podziękowań kierowanych do członków policyjnych rodzin. Komendant wspomniał także o realizacji oczekiwanej przez wiele lat inwestycji, mianowicie o budowie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Wyraził wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu.

303 166543

Następnie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Paweł Filipek odczytał list okolicznościowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Złożył gratulacje oraz życzył sukcesów policjantom z jasielskiej komendy. Podziękował także parlamentarzystom i samorządowcom za wsparcie w wielu istotnych kwestiach związanych z funkcjonowaniem Policji, takich jak chociażby budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

W przemówieniu inspektora Pawła Filipka nie zabrakło także słów uznania dla byłego szefa jasielskich policjantów: cyt. „Mówiąc o budowie nowej komendy, nie mogę, nie wspomnieć o komendancie Jacku Krzyżaku, który dziś nie pozostaje już w służbie, lecz jego wkład w początkowej fazie przygotowań do budowy komendy był bardzo duży. Serdecznie pozdrawiam komendanta Jacka Krzyżaka …” – mówił.

Zaproszeni goście w swoich przemówieniach w ciepłych słowach dziękowali policjantom za ich dotychczasową służbę oraz życzyli sukcesów w dalszej pracy na rzecz bezpieczeństwa na terenie powiatu jasielskiego.

KPP w Jaśle