niedziela, 29 stycznia, 2023

Przedszkolaki świętują 11 listopada

0
Przedszkolaki świętują 11 listopada
Udostępnij:

10 listopada 2017 r. w Przedszkolu Miejskim nr 9 w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, jak co roku, odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Odświętnie ubrane przedszkolaki z wszystkich grup zebrały się wraz ze swoimi opiekunami w dużej sali PM9. Przybyli też rodzice, którzy zechcieli skorzystać z zaproszenia i wziąć udział w tej podniosłej uroczystości. Zarówno wystrój sali, jak też ubiór dzieci symbolizowały święto narodowe.

Akademię rozpoczęła wicedyrektor – Anna Czech, która serdecznie powitała zebranych, po czym nastąpiło odśpiewanie hymnu. Każda z grup, na miarę swoich możliwości wiekowych przyczyniła się do uczczenia tego narodowego święta. W programie była recytacja wierszy o symbolach: godle, fladze, hymnie.
W trakcie spotkania usłyszeć można było, czym dla dzieci jest Polska. Nawiązano do genezy święta oraz uczczono pamięć poległych w walce za naszą wolność. Dzieci chętnie śpiewały pieśni patriotyczne oraz współczesne piosenki przedszkolne uświadamiające najmłodszym piękno naszej Ojczyzny. Grupa integracyjna poprzez inscenizację przybliżyła zebranym legendę o Syrence – godle stolicy naszego kraju a młodsi koledzy i koleżanki zatańczyły polski taniec- krakowiak. Niemałej dawki wzruszeń dostarczyły gościom dzieci z grupy specjalnej ,,Biedronki”, które zaprezentowały układ z chorągiewkami do piosenki Michała Szpaka ,,Jesteś bohaterem”. Na koniec uroczystości wszystkie przedszkolaki zdecydowanie odpowiadały na ważne pytania zawarte w wierszu W. Bełzy ,,Katechizm Polskiego Dziecka”.
Cieszymy się, że przedszkolaki co roku chętnie biorą udział w przygotowaniach i uroczystości Narodowego Święta Niepodległości,  przez co możemy kształtować u nich poczucie przynależności społecznej, wspólnoty narodowej oraz postawy patriotyczne.

PM nr 9 w Jaśle

{gallery}galerie/17_rok/przedszkolaki_niepodleglosc{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj