wtorek, 18 czerwca, 2024

Psy pogryzły 17-latkę

0
Psy pogryzły 17-latkę
Udostępnij:

Policjanci wyjaśniają okoliczności pogryzienia 17-letniej mieszkanki Jasła. Młoda kobieta została zaatakowana przez kilka psów, które przedostały się przez ogrodzenie prywatnej posesji. Pokrzywdzona z obrażeniami trafiła do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj po południu, dyżurny komendy został powiadomiony przez dyspozytora pogotowia ratunkowego o przywiezieniu do szpitala młodej kobiety, którą pogryzły psy. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Jaśle.

Interweniujący policjanci ustalili, że przechodząca obok prywatnej posesji 17-latka została zaatakowana przez kilka psów. Zwierzęta przedostały się na zewnątrz przez otwór w ogrodzeniu. Pokrzywdzona próbowała uciekać. Pomógł jej prawdopodobnie będący w pobliżu mężczyzna, który odgonił psy, a 17-latkę zaprowadził do pobliskiego domu, skąd wezwano pogotowie ratunkowe. Kobieta z doznanymi obrażeniami trafiła do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze ustalili, że właścicielem psów jest 65-letni mieszkaniec Jasła. Zwierzęta nie były szczepione. Mężczyzna wkrótce odpowie za nieumyślne spowodowanie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia. Dokładne okoliczności pogryzienia 17-latki będą wyjaśniane w toku powadzonego postępowania. O zdarzeniu powiadomiono Sanepid, Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz Urząd Miasta Jasła.

KPP w Jaśle

Od redakcji:

O pogryzieniach przez psy z tego gospodarstwa pisaliśmy trzy lata temu. Jak widać, mimo podjętych po naszej interwencji działań problemu nie rozwiązano.

Dla przypomnienia poniżej linki do naszych  artykułów z 2013 r.

Kolejne pogryzienia przez psy pana Stanisława

 Psy pana Stanisława czekają na adopcję