poniedziałek, 22 lipca, 2024

RAZEM stroimy Jasło na święta!

0
RAZEM stroimy Jasło na święta!
fot. arch.
Udostępnij:

20 świątecznie udekorowanych choinek pojawiło na jasielskim rynku. Zostały one ozdobione w ramach akcji komunikacyjnej „Razem stroimy Jasło na święta”, w której brały udział wszystkie placówki oświatowe prowadzone przez Miasto Jasło.

Każde drzewko zostało ozdobione przez inną placówkę oświatową, stąd też po jednej stronie rynku pojawiło się 9 choinek przystrojonych przez szkoły podstawowe: SP nr 1 (P. Skargi), SP nr 2 (Czackiego), SP nr 4 (W. Pola), SP nr 6 (ul. Rafineryjna), SP nr 7 (ul. Św. Jana z Dukli), SP nr 8 (ul. Sobniowska), SP nr 10 (ul. Lwowska), SP nr 11 (ul. Mickiewicza), SP nr 12 (ul. Szkolna) oraz 11 udekorowanych przez przedszkola: PM nr 1 (ul. Nowa), PM nr 2 (ul. Słowackiego), PM nr 3 (ul. Floriańska), PM nr 6 (ul. Kopernika), PM nr 9 (ul. Szkolna), PM nr 10 (ul. Ducala), PM nr 11 (ul. Sikorskiego), PM nr 12 (ul. Rafineryjna), PM nr 13 (ul. Mickiewicza), PM nr 14  (ul. Lwowska), PM nr 15 (ul. Sobniowska).

Ozdoby, które zawisły na drzewkach, zostały własnoręcznie przygotowane i wykonane zgodnie z pomysłami najmłodszych mieszkańców. Choinki zostaną na rynku do końca świątecznego okresu. Zapraszamy do ich oglądania i podziwiania kreatywności przedszkolaków i uczniów.

Warto zaznaczyć, że podczas akcji Lew maskotka ze Straży Miejskiej w Jaśle zwracał uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i konieczność noszenia odblasków, szczególnie w okresie zimowym, kiedy o wiele szybciej robi się ciemno.

Dziękujemy naszym placówkom za włączenie się do wspólnego przystrajania naszego miasta na święta – RAZEM możemy więcej! A mieszkańców i przyjezdnych już teraz zapraszamy na jarmark bożonarodzeniowy, który odbędzie się na jasielskim rynku 18 i 19 grudnia (sobota i niedziela).

Urząd Miasta w Jaśle