czwartek, 18 lipca, 2024

Świąteczna paczka dla Domu Dziecka w Kołaczycach

0
Świąteczna paczka dla Domu Dziecka w Kołaczycach
fot arch.
Udostępnij:

Po raz drugi Szymon Strączek uczeń Zespołu Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Jaśle tak zwanej cegielni, aktywista sportowy zachęcający do zdrowego trybu życia, zorganizował świąteczną zbiórkę na Dom Dziecka w Kołaczycach.

Zbiórka nosi nazwę II Edycja – Świąteczna paczka dla Domu Dziecka w Kołaczycach

Dom dziecka w Kołaczycach funkcjonuje od 1948 roku, kiedy to placówka mieściła się jeszcze w Wolicy w budynku dworu należącego do hrabiego Przyłęckiego. Obecnie, od 15 lutego ubiegłego roku, usytuowany jest w Kołaczycach w pow. Jasielskim, jest jednostką organizacyjną Powiatu Jasielskiego.

Dom Dziecka w Kołaczycach jest placówką socjalizacyjną, przeznaczoną dla 28 wychowanków, w wieku od 10 do 18 roku życia, a po uzyskaniu zgody dyrektora do 25 roku życia, pod warunkiem kontynuowania nauki.

Każdy kto chce wesprzeć zbiórkę może to zrobić za pomocą strony zrzutka.pl

Zebrane środki posłużą na zakup najpotrzebniejszych produktów takich jak środki higieny osobiste oraz środków czystości.

W poprzedniej edycji, dzięki szczodrości darczyńców, udało się zebrać 4 645 zł. Wywołało to ogromną radość u dzieci, “ Radość dzieciaków była nie do opisania” – podkreśla Szymon Strączek.

Szymon Strączek uczeń Zespołu Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Jaśle po r4az drugi zorganizował świąteczną zbiórkę na Dom Dziecka w Kołaczycach.

Zbiórka potrwa do końca miesiąca. Na tę chwilę akcję wsparło 71 osób, dzięki którym udało się już zebrać 4 590 zł.

Link do zbiórki:  https://zrzutka.pl/rpat8b

Mateusz Nowak