poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Słuchacze UTW świętowali 650 lecie Jasła

0
Słuchacze UTW świętowali 650 lecie Jasła
Udostępnij:

„650 lat Jasła – historia, tradycja i współczesność” – to temat wczorajszej okolicznościowej sesji naukowej zorganizowanej przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jaśle.

W wydarzeniu, które odbyło się w Podkarpackiej Szkole Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle udział wzięli nie tylko słuchacze jasielskiego UTW. Na zaproszenie organizatorów przyjechały delegacje wszystkich Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Podkarpacia.

Wykład pt. „1365 – 2015, 650 lat Jasła” wygłosił Mariusz Świątek, historyk, pracownik Muzeum Regionalnego w Jaśle. O „Roli Zakonów męskich w dziejach Jasła” mówił Zdzisław Świstak, znany historyk i regionalista. Prelekcję pt. „Jasło współczesne” przedstawił Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Słuchacze UTW w Jaśle zaprezentowali wystawę swoich prac, wśród których znalazły się prezentacje związane z rocznicą nadania Jasłu praw miejskich. Komisarzem wystawy był Kazimierz Rysz, członek Zarządu Jasielskiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Oprawę artystyczną sesji zapewniły występy chóru jasielskiego UTW, zespołu wokalnego działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle i recytacje okolicznościowych wierszy napisanych przez Barbarę Torę, Marię Gubałę i Irenę Beclę.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z wydarzenia.

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj