poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Sukces Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle

0
Sukces Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle
Udostępnij:

Na stronie internetowej Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” (www.calapolskaczytadzieciom.pl) zamieszczone zostały oficjalne informacje dotyczące rozstrzygnięcia organizowanego przez Fundację Konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom w roku szkolnym 2014/15.
Do Konkursu zakwalifikowało się 100 sprawozdań bibliotek, szkół i przedszkoli z całej Polski. Komisja konkursowa kierując się ustalonymi przez Fundacje kryteriami oceny merytorycznej sprawozdań konkursowych przyznała 20 Nagród oraz 24 Wyróżnienia i 1 Wyróżnienie Specjalne. Z przyjemnością informujemy, że Przedszkole Miejskie Nr 3 w Jaśle jako jedyne przedszkole na Podkarpaciu, wraz z koordynatorem Konkursu dyrektor Elżbietą Krzysiak, znalazło się już po raz kolejny (2004/5, 2007/8, 2013/14) na Liście Wyróżnionych Koordynatorów i Liderów Kampanii. Zgodnie z oczekiwaniami organizatorów, kampania czytania na stałe zagościła w naszym przedszkolu, gdzie promując głośne czytanie przez cały rok, stwarzamy okazje do kontaktu dziecka z literaturą i pięknem języka ojczystego, kształtujemy jego system wartości i dajemy szanse na lepszy rozwój. Ponadto kampania czytelnicza stała się osią wielu naszych inicjatyw, działań kulturalnych, imprez przedszkolnych i wycieczek aktywizujących i łączących rożne pokolenia oraz osoby różnych zawodów. Hasło Czytamy Dzieciom – to hasło przewodnie w czasie spotkań z lokalnymi osobistościami i ciekawymi ludźmi naszego miasta, promującymi czytanie dzieciom, w corocznym, kolejnym Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom.

Zdobyte Wyróżnienie motywuje nas do dalszych działań w zakresie promocji czytania w naszym mieście. Dziękujemy władzom samorządowym, lokalnym mediom społecznościowym i wszystkim rozumiejącym i doceniającym wartość czytania, którzy brali udział w naszych przedsięwzięciach na rzecz Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Liczymy na dalszą miłą i efektywną współpracę.

Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle

{gallery}galerie/16_rok/PM3_czytanie{/gallery}