poniedziałek, 17 czerwca, 2024

O przyszłości szpitali

0
O przyszłości szpitali
Udostępnij:

Starostowie z czterech powiatów spotkali się, by rozmawiać o przyszłości szpitali. Zaproszenie na spotkanie przyjął także marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.
1 kwietnia w gabinecie starosty powiatu mieleckiego Zbigniewa Tymuły zebrali się gospodarze czterech powiatów: jasielskiego, sanockiego, stalowowolskiego i mieleckiego. W posiedzeniu, na które zaproszono marszałka województwa Władysława Ortyla, uczestniczyli także dyrektorzy powiatowych szpitali.

Tematem spotkania samorządowców była sytuacja publicznej służby zdrowia, nad którą starostowie z całego województwa debatowali już w styczniu, podczas konwentu powiatów w Mielcu. Mówiono wówczas o racjonalizacji sieci szpitali.

Szpital to oczko w głowie każdego starosty. Jest to bardzo ważny temat, który dotyczy nas wszystkich. Powiat jasielski, mielecki, stalowowolski i sanocki są na podobnym poziomie budżetowym i jeżeli chodzi o ilości oddziałów, dlatego chcemy działać wspólnie poprzez wymianę doświadczeń, poglądów i wzajemnego doradztwa. Będziemy dalej się spotykać, aby nasze szpitale modernizować oraz zapewnić lepsze ich funkcjonowanie – powiedział Zbigniew Tymuła starosta mielecki.

Było to już trzecie spotkanie starostów powiatów (poprzednie odbyły się w Jaśle) dotyczące niezwykle ważnych i trudnych tematów związanych z modernizacją szpitali. Wymiana opinii, doświadczeń oraz wysłuchanie nowych propozycji marszałka województwa pomoże nam w podejmowaniu dobrych decyzji – powiedział Mariusz Sepioł starosta jasielski.

Marszałek Władysław Ortyl przybliżył planowane działania zarządu województwa, które mają usprawnić działalność podległych placówek zdrowotnych. Z kolei starostowie przedstawiali swoje propozycje wprowadzania nowych rozwiązań i zmian rozwojowych. 

Starostwo Powiatowe w Jaśle